Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jakiej pielęgnacji potrzebują faceci? 5 produktów, które powinien regularnie używać każdy mężczyzna

16.09.2020 09:13 | 0 komentarzy | 707 odsłon | red

Materiał promocyjny

Kosmetyki pielęgnacyjne zazwyczaj kojarzą się z kobiecą toaletką. Faktycznie, kosmetyków dedykowanych kobietom jest zdecydowanie więcej, lecz nie oznacza to, że panowie powinni rezygnować z dbania o skórę, ciało lub włosy! Oto lista pięciu produktów, które powinny stać się w każdej męskiej kosmetyczce.

0
Jakiej pielęgnacji potrzebują faceci? 5 produktów, które powinien regularnie używać każdy mężczyzna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

1. Żel do mycia twarzy

Prawidłowe oczyszczenie skóry rano oraz pod koniec dnia jest podstawą prawidłowej pielęgnacji. Jeśli cera nie zostanie odpowiednio oczyszczona, pory zaczną się blokować, co ostatecznie doprowadza do powstawania krost, większego przetłuszczania się skóry, etc. Odpowiedni żel to mycia twarzy powinien być obowiązkowym elementem każdej męskiej łazienki.

2. Krem do golenia

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na to, by golić nie tylko twarz, ale również ciało. Warto pamiętać, że delikatna skóra - zwłaszcza tak cienka jak na przykład pod pachami lub w miejscach intymnych - wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a przejechanie po niej maszynką "na sucho" może skończyć się ogromnym bólem.

3. Szampon

Czyste i zadbane włosy są podstawą atrakcyjnego wyglądu. Aby dobrać odpowiedni produkt, należy zastanowić się nad tym jaki rodzaj włosów się posiada, oraz czego od produktu się oczekuje. Dla osób zmagających się z siwymi kosmykami rozwiązaniem może okazać się szampon dx2.

4. Krem do twarzy

Skóra twarzy poza prawidłowym oczyszczeniem, wymaga również nawilżenia. Jest to bardzo istotne, gdyż z wiekiem wtrąca się kwas hialuronowy, który odpowiada za sprężystość skóry twarzy i z biegiem czasu powstaje coraz więcej zmarszczek. Warto szukać kremów, które posiadają składniki aktywne odpowiadające za nawilżanie - kwas hialuronowy, glicerynę, oleje, etc.

5. Dezodorant lub antyperspirant

Czym różnią się te produkty od siebie? Dezodorant ma za zadanie zamaskować zapach potu, a antyperspirant zablokować jego wydzielanie. Stosowanie dezodorantów jest z zasady zdrowsze dla skóry, gdyż toksyczne składniki potu wydostają się na zewnątrz, lecz należy pamiętać, że mimo zastosowania dezodorantu na ubraniu mogą tworzyć się bezwonne plamy od potu. Antyperspirant tworzy swoistą barierę między potem a skórą, zatrzymuje wilgoć w skórze, dzięki czemu bez obaw można spędzić cały dzień nie martwiąc się o to w jakim stanie jest koszula, a zwłaszcza jej materiał w okolicach pach.

*****

Wszystkie opisane produkty oraz dużo więcej męskich kosmetyków znaleźć można na stronie wapteka.pl.

Materiał promocyjny