Nie masz konta? Zarejestruj się

Nawojowa Góra

Po raz pierwszy w Polsce! Zwierzęta w zabawnych ujęciach. Warto zobaczyć!

13.09.2020 08:00 | 0 komentarzy | 1 181 odsłona | Ewa Solak

Od poniedziałku, 14 września, w Galerii Kamienny Kwiatek w Nawojowej Górze można oglądać wystawę "Komediowa Fotografia Dzikiej Przyrody". Ponad 50 zdjęć - zabawnych, dwuznacznych, może i niełatwych - ale na pewno śmiesznych.

0
Po raz pierwszy w Polsce! Zwierzęta w zabawnych ujęciach. Warto zobaczyć!
Warto zobaczyć tę wystawę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tak zachwalają wystawę pomysłodawcy: Dagmara Kwiatek-Kamińska i jej mąż Krzysztof Kamiński.

- Co roku przez internet przepływa fala zdjęć ukazujących dzikie zwierzęta w różnych, najczęściej bardzo śmiesznych okolicznościach. Fala ta zbiega się z ogłoszeniem przez brytyjską Comedy Wildlife Photography Awards Limited laureatów konkursu na Komediową Fotografię Dzikiej Przyrody (Comedy Wildlife Photography Awards). A zbiega się, ponieważ udostępniane zdjęcia to właśnie pokłosie tego konkursu - mówią organizatorzy.

Konkurs organizowany jest od 2015 roku przez Comedy Wildlife Photography Awards Limited w Wielkiej Brytanii, we współpracy z Born Free Foundation.

- Od kilku miesięcy prowadziliśmy rozmowy na temat możliwości sprowadzenia wystawy tych zdjęć po raz pierwszy do Polski. Pod koniec 2019 roku udało się przekonać organizatorów konkursu, że wystawa na polskiej wsi, w galerii leżącej na uboczu, na skraju lasu, może mieć sens - cieszy się małżeństwo.

Galeria "Kamienny Kwiatek" w Nawojowej Górze dołączy do takich miejsc, jak Natuurmuseum Brabant w Tilburgu w Holandii oraz HALTIA The Finnish Nature Centre w Helsinkach w Finlandii.

Wystawę można oglądać od 14 września do 11 października. Osoby zainteresowane mogą dzwonić pod nr tel. 608 37 38 07 lub 601 47 56 28. Wstęp wolny.