Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Koronawirus. Łamane są przepisy w autobusach ZKKM

07.09.2020 08:00 | 10 komentarzy | 7 296 odsłon | Łukasz Dulowski

Jeśli wsiądziemy do obleganej linii „9", kursującej z Chrzanowa do Elektrowni Siersza w Trzebini i Czyżówki, to bardzo często możemy sobie wybić z głowy zachowanie bezpiecznej odległości w czasach epidemii.

10
Koronawirus. Łamane są przepisy w autobusach ZKKM
W „dziewiątce" pasażerowie zajmują miejsca, które w związku z epidemią koronawirusa powinny być puste
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ostatnio kilka razy przejechałem się „dziewiątką". Marek Dyszy, przewodniczący zarządu Związku Komunalnego „Komunikacja Międzygminna" w Chrzanowie, przypomina, że obecnie autobusy ZKKM - zgodnie z limitami wprowadzonymi od 1 czerwca - powinny przewozić 50 procent liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących. Przy czym połowa siedzących ma być niezajęta. Są kartki z informacją, żeby nie siadać, ale mało kto tego przestrzega.

Marek Dyszy mówi w rozmowie z „Przełomem", że sami pasażerowie powinni pilnować odpowiednich odstępów. Dodaje, że kierowca autobusu może zwrócić uwagę, ale też - w razie niezastosowania się do poleceń - skontaktować się z dyżurnym, który z kolei zawiadomi policję.

Z reguły teoria pięknie wygląda. Jeden z uczniów opowiada nam o podróży „dziewiątką": „Do autobusu pchało się tyle osób, że zdenerwowany kierowca zagroził, że nie pojedzie dalej. Nikt jednak nie chciał zrezygnować z jazdy.".