Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Nowy zawód? Dlaczego nie?

03.09.2020 14:52 | 0 komentarzy | 954 odsłony | red

Materiał promocyjny

Do PCKU w Chrzanowie zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, bez względu na aktualny poziom wykształcenia i sytuację życiową. Naszymi słuchaczami są zarówno ludzie młodzi, którzy niedawno ukończyli szkołę ponadgimnazjalną, jak i nieco starsi, którzy z różnych powodów chcą zmiany w swoim życiu. Wydłuża się nasza aktywność zawodowa, często stajemy przed koniecznością zdobycia, poszerzenia, czy podwyższenia kwalifikacji zawodowych. Czasem bodźcem do podjęcia nauki jest aktualizacja umiejętności zawodowych, czy spełnianie dawnych marzeń zawodowych.

0
Nowy zawód? Dlaczego nie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas


Podjęcie nauki w późniejszym wieku, przełamanie psychicznych barier, często jest impulsem do innych działań, dodaje energii życiowej.

Można pogodzić obowiązki zawodowe i rodzinne z nauką, zajęcia odbywają się w systemie zaocznym, w weekendy.

Uwieńczeniem nauki są egzaminy zawodowe, na których sprawdzane są praktyczne umiejętności. Uzyskany dyplom z suplementem w języku angielskim daje kwalifikacje, uznawane przez pracodawców.

Podjęcie nauki nie obciąża budżetu domowego. Nauka jest bezpłatna. Słuchacze nie wnoszą żadnych opłat. Wydajemy na prośbę słuchaczy zaświadczenia do ZUS i innych instytucji o kontynuowaniu nauki.

Jakie zawody można zdobyć w PCKU?
W naszej placówce można zdobyć zawód: technik usług kosmetycznych, fryzjer, kucharz, technik informatyk, technik programista, technik rachunkowości, technik administracji, opiekun medyczny, technik sterylizacji medycznej, asystent osoby niepełnosprawnej, florysta.

Co wyróżnia PCKU spośród innych placówek edukacyjnych?
Bardzo ważne jest to, że ucząc na podstawie modułowych programów nauczania, uczymy praktycznych umiejętności. Zdecydowana większość zajęć odbywa się nie w klasie z zeszytem i długopisem, ale w doskonale wyposażonych pracowniach. W zawodach medycznych słuchacze uczą się również języka migowego. Nasi nauczyciele mają wysokie kwalifikacje, większość z nich praktykami zawodu.
Kończąc naukę słuchacz nie tylko uzyska dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe ale również nabędzie praktyczne umiejętności poszukiwane przez pracodawców.

Więcej informacji na stronie internetowej www.pcku.edu.pl lub pod numerem telefonu 32 624 00 18

Materiał promocyjny