Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Ponad 5 tys. świadczeń wypłacił ZUS w Chrzanowie

28.08.2020 12:30 | 0 komentarzy | 1 309 odsłona | Tadeusz Jachnicki

6 milionów 600 tysięcy złotych wypłacił ZUS w Chrzanowie dodatków solidarnościowych. W całej Małopolsce ponad 28 mln zł, a w kraju 304 mln zł.

0
Ponad 5 tys. świadczeń wypłacił ZUS w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dodatek solidarnościowy, czyli 1400 zł miesięcznie, to pieniądze dla ludzi, z którymi z powodu Covid-19 po 15 marca 2020 r. pracodawca rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub po tym terminie ich umowa o pracę na czas określony wygasła.

Krakowski oddział ZUS wypłacił 9 tys. dodatków solidarnościowych, w łącznej wysokości 12,1 mln złotych. W Chrzanowie ZUS przelał 5 tys. świadczeń na kwotę 6,6 mln złotych. Sądecka placówka przekazała 4,3 tys. dodatków, których wysokość to 5,6 mln złotych. Oddział w Tarnowie natomiast zlecił 2,9 tys. przelewów z dodatkiem w kwocie 3,9 mln złotych.

Świadczenie przysługuje również osobom bezrobotnym, czyli już zarejestrowanym w urzędzie pracy. Otrzymanie dodatku oznacza zawieszenie wypłaty zasiłku dla bezrobotnych i stypendium na szkolenia lub podnoszenie kwalifikacji.

Za osobę, która pobiera dodatek solidarnościowy, opłacona jest składka emerytalna i rentowa, a także zdrowotna. Co istotne, nie pomniejszają one wypłaty.

Wniosek o dodatek można złożyć wyłącznie przez internet, czyli na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Informacja o jego przyznaniu lub odmowie będą dostępne również na PUE ZUS.