Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Planujesz podróż do Chin? Musisz mieć wizę!

27.08.2020 11:32 | 0 komentarzy | 1 610 odsłona | red

Materiał promocyjny

Wszyscy obywatele Polski, podobnie jak pozostałych krajów Unii Europejskiej, mają obowiązek wyrobienia wizy przed wylotem do Chin. Czy są od tego wymogu wyjątki? Gdzie złożyć wniosek o wizę? Na te i podobne pytania znajdziesz odpowiedź w przygotowanym artykule.

0
Planujesz podróż do Chin? Musisz mieć wizę!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
  1. Rodzaje wiz do Chin
  2. Jak wyrobić wizę do Chin?
  3. Pośrednictwo wizowe

Rodzaje wiz do Chin

Planując podróż do Chin, należy zaopatrzyć się w wizę odpowiednią do celu owej podróży. Wyróżnia się kilka rodzajów wiz. Bardzo popularna jest wiza L, czyli turystyczna. Obejmuje pobyt do 30 dni. Można się starać o wizę jednokrotną (jeden pobyt w czasie 3 miesięcy od dnia wydania) lub dwukrotną (dwa pobyty w czasie 6 miesięcy). Co ważne, wjazd na teren ChRL musi nastąpić nie później niż ostatniego dnia ważności wizy.

Dużym zainteresowaniem cieszy się też wiza M, czyli biznesowo-handlowa. Wydawane są wizy jedno-, dwu- oraz wielokrotne. Ponadto podróżnik wyrobić może także wizę F (w celu wymiany doświadczeń), wizę Q (w celach rodzinnych dla członków rodzin obywateli ChRL) czy też wizę S (dla członków rodzin cudzoziemców studiujących albo pracujących w Chinach). Poza tym wyróżnia się też wizę D (na stały pobyt w kraju), wizę G (tranzytową), wizę R (promowanie talentu) oraz kilka innych. Sporą popularnością, zwłaszcza wśród turystów wyjeżdżających wspólnie z biurem podróży, jest wiza grupowa.

Jak wyrobić wizę do Chin?

Wiza do Chin obowiązuje na całym obszarze Chin, poza terenem Hong Kongu oraz Macao – na obszary te można wjechać bez wizy na okres do 90 dni. Co istotne, bez wizy można także przebywać w czasie do 24 godzin w strefie tranzytowej na wszystkich międzynarodowych lotniskach.

Aby wyrobić wizę, należy wypełnić odpowiednie wnioski i złożyć je we właściwym konsulacie. Czas oczekiwania na dokument w normalnym trybie wynosi 1 tydzień. Możliwe jest też uzyskanie dokumentu w trybie ekspresowym, czyli w czasie 2 dni roboczych.

Pośrednictwo wizowe

Osoby zainteresowane uzyskaniem wizy powinny samodzielnie złożyć stosowne wnioski. Nie zawsze jest to jednak możliwe ze względu np. na brak czasu albo zamieszkanie w znacznej odległości od konsulatu. Podróżnicy chcący otrzymać wizy często też po prostu obawiają się, że ze względu na brak wystarczającej wiedzy w tym temacie wiza do Chin nie zostanie im przyznana. Dlatego polecaną alternatywą dla samodzielnego starania się o wizę jest pośrednictwo wizowe świadczone przez profesjonalną, doświadczoną firmę, taką jak www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-chin/. Specjaliści skutecznie pomogą w wypełnieniu odpowiednich dokumentów, złożą wnioski w imieniu klienta, a w przypadku ewentualnych dodatkowych pytań ze strony konsulatu, udzielą na nie odpowiedzi.

Materiał promocyjny