Nie masz konta? Zarejestruj się

Paczółtowice

Runmageddon zagości w Paczółtowicach. Mocne wrażenia gwarantowane

25.08.2020 09:00 | 0 komentarzy | 5 570 odsłon | Marek Oratowski

W najbliższy weekend w Paczółtowicach k. Krzeszowic rozegrany zostanie Runmageddon - widowiskowy, ekstremalny bieg z przeszkodami.

0
Runmageddon zagości w Paczółtowicach. Mocne wrażenia gwarantowane
Uczestnicy będą mieli do pokonania wiele przeszkód, fot. udostępnione przez organizatora
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 89 tysięcy osób. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 250 tysięcy uczestników.

Na koniec wakacji Runmageddon zaskoczy nową lokalizacją. W dniach 29-30 sierpnia przygotuje trasy dla dzieci, młodzieży i dorosłych w zupełnie nowym, jeszcze niepoznanym przez uczestników ekstremalnego biegu miejscu. Kompleks Paczółtowice, w którym na co dzień można aktywnie spędzić czas, grając w golfa, jeżdżąc konno czy trenując celność na strzelnicy, na dwa dni stanie centrum ekstremalnej rozrywki. To właśnie tutaj organizatorzy poprowadzą aż pięć tras, które najeżą przeszkodami.

Przygotują prawdziwe wyzwanie dla osób po 16. roku życia, zapraszając ich do zmierzania się z trzema formułami. Najprostszą Intro o dystansie 3 kilometrów z 15 utrudnieniami i nieco trudniejszą, bo 6-kilometrową formułą Rekrut, która utkana będzie 30 przeszkodami. Tę drugą pokonać będzie można w wersji dziennej lub nocnej, biegnąc z latarkami na głowie. Osoby po 18 roku życia do wyboru będą miały jeszcze jeden dystans- Classic. To 12-kilometrowy odcinek, który pozwoli sprawdzić się na aż 50 przeszkodach. Na tę formułę z utęsknieniem czekają wprawieni Runmageddończycy i niezłomni biegacze.

Runmageddon w Paczółtowicach to także ekscytujące wyzwanie dla dzieci, młodzieży i rodzin. Specjalnie dla nich poprowadzone będą zupełnie inne trasy oraz powstanie dedykowana im strefa startu. Dzieci w wieku 4-11 lat będą mogły wziąć udział w sportowej zabawie formuły KIDS (1 km, 10 przeszkód). Młodzież między 12, a 15. rokiem życia spróbuje swoich sił na 2-kilometrowym dystansie Junior najeżonym 15 przeszkodami. Dorośli wraz z dziećmi będą mogli razem wziąć udział w przygodzie Runmageddonu Family. Ich zadaniem będzie pokonanie 2 kilometrów z utrudnieniami zarówno dla małych, jak i dużych uczestników.

Więcej informacji o wydarzeniu, regulamin startu oraz zapisy dostępne są tutaj.

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną tegoroczny Runmageddon Kraków będzie różnił się od tych znanych z lat poprzednich. Organizator dbając o komfort startujących, wprowadził zmiany w organizacji eventu. Przed wejściem na teren imprezy każdy uczestnik będzie poddany pomiarowi temperatury ciała. Przy odbiorze pakietu w Biurze Zawodów startujący będzie zobligowany do wypełnienia ankiety dotyczącej Codid 19. Na terenie eventu poza organizatorami oraz akredytowanymi mediami, przebywać będą mogli tylko uczestnicy. Każdy z nich do momentu startu powinien przebywać w masce. Kibice ekstremalnego biegu z przeszkodami muszą poczekać na lepszy czas, ale swoje ulubione widowisko będą mogli podziwiać na Fanpage'u organizatora. Między seriami wprowadzone zostaną przerwy techniczne służące dezynfekcji przeszkód. "Przełom" jest patronem medialnym imprezy.