Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Lekkoatleci z Trzebini wrócili z Podbeskidzia z medalami

20.08.2020 13:30 | 0 komentarzy | 1 777 odsłona | Marek Oratowski

W środę w Suchej Beskidzkiej podczas IV Memoriału Edwarda Szklarczyka zawodnicy Victorii Trzebinia - mimo deszczowej aury - zdobyli dwa medale i ustanowili nowe rekordy życiowe.

0
Lekkoatleci z Trzebini wrócili z Podbeskidzia z medalami
Mateusz Juszczak i Małgorzata Jaśkaczek zajęli drugie lokaty, fot. udostępnione przez Ewę Sierkę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W imprezie uczestniczyło 270 zawodników. Z grona trzebinian najlepiej wypadli 14-latka Małgorzata Jaśkaczek i 16-letni Mateusz Juszczak, którzy w skoku wzwyż zajęli drugie miejsca. Małgorzata Jaśkaczek wynikiem 1.50 m przegrała w dogrywce z zawodniczką starszą o dwa lata. Mateusz Juszczak uzyskał 1.79 m, przegrywając pierwsze miejsce z zawodnikiem o trzy lata starszym. Medalistów dekorował burmistrz Suchej Beskidzkiej Stanisław Lichosyt.

Julia Jaśkaczek (2004 r.) w biegu na 1500 m ustanowiła kolejny rekord życiowy (tym razem lepszy o 11 sekund). Uzyskała rezultat 5:34.40 s. Kolejny rekord ustanowiły Amelia Wierzba (2003) na 800 m oraz Julia Kulawiak (2008) na 300 m. Szymon Saternus zadebiutował w biegu na 400 m z rezultatem 54.56 s, co dało mu IV klasę sportową.

- Ponadto w niedzielę na Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach zawodnicy Victorii aż czterokrotnie triumfowali w skoku wzwyż, rzucie dyskiem i wieloskoku. Małgorzata Jaśkaczek była najlepsza z wynikiem 1.50 m, a jej klubowy kolega Kamil Petka wynikiem 1.55 m i nowym rekordem życiowym także wygrał. W dysku Kamil też nie miał sobie równych, rzucając 35.76 m. Oddał nawet kilka rzutów na odległość ponad 45 m, ale niestety wszystkie delikatnie spalił. W wieloskoku Artur Łapcik skoczył na odległość 10 m, co dało mu I miejsce. Jego klubowa koleżanka Paulina Westenholc była trzecia z wynikiem 9.36 m. To jej nowa "życiówka" - wylicza trener Ewa Sierka.

Jak podkreśla, klub w przygotowaniach do sezonu wspierają firmy Polskok Chrzanów, Veolia Południe, Górka Cement, Duhabex, H2O Trzebinia, Starostwo Powiatowe i Gmina Trzebinia.