Krzeszowice

Sześć goli w Krzeszowicach. Świt rozbił Strażaka (WIDEO, ZDJĘCIA)

12.08.2020 20:40 | 0 komentarzy | 5 720 odsłon | Michał Koryczan

Piłkarze Świtu Krzeszowice odnieśli drugie zwycięstwo w nowym sezonie krakowskiej A-klasy.

0
Strzelec dwóch goli dla Świtu Adam Noworyta w ataku na bramkę Strażaka

Sonda

Kto był najlepszym graczem Świtu Krzeszowice w meczu ze Strażakiem Rączna?

Klasa A - Kraków II

Świt Krzeszowice - Strażak Rączna 6-0 (4-0)

1-0 Bartłomiej Machowski (1), 2-0 Krzysztof Księżyc (18), 3-0 Krzysztof Księżyc (31), 4-0 Bartłomiej Machowski (32), 5-0 Adam Noworyta (52), 6-0 Adam Noworyta (73)

Świt: Gęca - Wolak, Ciesielski, J. Marszałek, Szewczyk, A. Noworyta, M. Mirek, Jedynak, Mączyński (82. Sosur), Księżyc (72. Ziółko), Machowski (57. Kaczorowski)

Na inaugurację rozgrywek krzeszowiczanie wygrali u siebie z Sokołem Rybna. Strażak z kolei pokonał na wyjeździe Wisłę Czernichów. Kibice mogli się więc spodziewać w środę zaciętego spotkania. Nic z tego. Świt nie dał najmniejszych szans rywalowi, aplikując mu pół tuzina bramek.

Strzelanie zaczęło się już w 1. minucie. Dominik Mączyński podał do Bartłomieja Machowskiego, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem otworzył wynik meczu.

W 18. minucie było 2-0 dla miejscowych. Adam Noworyta dośrodkował w pole karne do Krzysztofa Księżyca, a ten okazji nie zmarnował.

W 31. minucie Krzysztof Księżyc po raz drugi wpisał się na listę strzelców, popisując się efektownym uderzeniem pod poprzeczkę. Asystę przy tym trafieniu zanotował Dominik Mączyński.
Nie minęło 60 sekund, a było już 4-0 dla Świtu. Wojciech Jedynak zagrał prostopadłą piłkę do Bartłomieja Machowskiego, który ze spokojem pokonał golkipera przyjezdnych.

Po pierwszej połowie było więc właściwie po meczu. W drugiej odsłonie krzeszowiczanie jeszcze dwukrotnie kierowali futbolówkę do bramki przeciwnika. W obu przypadkach czynił to Adam Noworyta.

Najpierw dobił swoje uderzenie z rzutu karnego, obronione przez Michała Ryndaka (jedenastkę wywalczył sam strzelec). Potem popisał się precyzyjnym strzałem, po sprytnym ograniu rywala w polu karnym.

Zwycięstwo Świtu mogło być jeszcze bardziej okazałe. Dobrych okazji nie zdołali jednak wykorzystać m.in. Krzysztof Księżyc, Dominik Mączyński i Adam Noworyta.

Efektowna wygrana dała drużynie Świtu awans na pierwsze miejsce w tabeli.