Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Dramatyczne chwile nad Balatonem. 21-latek omal nie utonął

10.08.2020 15:12 | 2 komentarze | 12 311 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Pływał z kolegami w jednym z basenów nad Balatonem i nagle zniknął pod wodą. Trzech ratowników walczyło o jego życie. Teraz 21-latek przebywa w szpitalu.

2
Dramatyczne chwile nad Balatonem. 21-latek omal nie utonął
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do dramatycznych scen doszło wczoraj po południu na kąpielisku Balaton w Trzebini. Mimo zmiennej pogody, plaża była pełna. Na kąpielisko przybyło kilka tysięcy ludzi. W pewnym momencie pływający w głębokim basenie 21-latek z gminy Sułoszowa w powiecie krakowskim, zaczął tonąć. Reakcja ratowników była natychmiastowa. Wydobyli z wody młodego mężczyznę i reanimowali go. Chłopakowi udało się po kilku minutach złapać oddech.

- W akcji pomogła nam bardzo policja. Jeden z funkcjonariuszy uczestniczył w reanimacji. Policjanci pomogli też odsunąć gapiów, którzy momentalnie otoczyli miejsce reanimacji - mówi Jarosław Broczkowski, prezes Miejskiego WOPR.

Pogotowie zabrało 21-latka do szpitala w Chrzanowie. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, tam został zaintubowany. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną zdarzenia. Męźczyźnie pobrano krew do badania na zawartość alkoholu.