Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Brama garażowa do ogrzewanego budynku – jaką wybrać?

31.07.2020 10:40 | 0 komentarzy | 1 220 odsłona | red

Materiał promocyjny

Źle wybrana brama garażowa w budynku przylegającym bezpośrednio do domu może wpłynąć na zwiększenie kosztów ogrzewania. Podczas poszukiwania odpowiedniego modelu warto więc zwrócić uwagę na takie kwestie jak ocieplenie bramy oraz sposób jej otwierania. Które z dostępnych na rynku rozwiązań będzie najlepsze do garażu ogrzewanego?

0
Brama garażowa do ogrzewanego budynku – jaką wybrać?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Brama garażowa z ociepleniem

Producenci bram garażowych mogą zaoferować modele z ociepleniem lub bez. Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem jest zakup gotowej bramy z izolacją, niż samodzielne jej ocieplanie. Zastosowanie wysokiej klasy materiałów oraz nowoczesna technologia wykorzystana podczas produkcji gwarantuje parametry izolacji termicznej na odpowiednim poziomie, dzięki czemu brama garażowa po zamontowaniu skutecznie zapobiegać będzie wychładzaniu wnętrza budynku.

Segmentowa brama garażowa idealna do ogrzewanych budynków

Jeśli chodzi o parametry termoizolacyjne, najlepszym wyborem do garażu ogrzewanego jest brama segmentowa. Zbudowana z paneli wypełnionych pianką poliuretanową doskonale zapobiegać będzie stratom ciepła. Warto zdecydować się na model o nieco grubszych panelach i ze specjalnymi uszczelkami wargowymi umieszczonymi po bokach bramy oraz w jej górnej części. Takie rozwiązanie zapewni jeszcze skuteczniejszą ochronę przed wychładzaniem wnętrza budynku.

Korzystnie jest też zamontować specjalne profile wykonane z tworzywa sztucznego pomiędzy ościeżnicą bramy, a ścianą garażu, co dodatkowo zapobiegnie powstawaniu mostków termicznych i poprawi parametry izolacji przed chłodem. Warto przy tym wspomnieć, że segmentowe bramy garażowe z ociepleniem dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych i mogą być pokryte dekoracyjną okleiną pełniącą również funkcję ochronną. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie jej do stylu budynku. Ponieważ segmentowa brama garażowa otwiera się do góry i zachodzi na sufit, do jej zamontowania potrzebna jest wolna przestrzeń pod stropem.

O czym warto pamiętać?

Brama garażowa z ociepleniem, która skutecznie zapobiegać będzie stratom ciepła, to nie wszystko. Zdarza się, że budynek pełni również funkcję warsztatu lub służy do przechowywania różnych sprzętów, a co za tym idzie – jest otwierany nie tylko podczas parkowania lub wyprowadzania auta. Jeśli więc z garażu korzystamy często, rozsądnie będzie zamontować w budynku drzwi boczne lub zintegrowane z bramą. W ten sposób wchodząc do środka, nie będziemy go niepotrzebnie wychładzać. Oczywiście ważne jest, aby one również cechowały się wysoką termoizolacyjnością.

Inne rozwiązanie to inwestycja w bramę segmentową otwieraną na bok. W tym modelu segmenty ułożone są pionowo, a skrzydło bramy rozsuwa się w poziomie, zachodząc na ścianę. Jeśli zechcemy wejść do garażu, nie musimy otwierać całej bramy. Pozwoli to uniknąć wychładzania wnętrza, ale też będzie wygodne podczas wyprowadzania roweru, motocykla czy kosiarki z budynku. Jest to również dobre rozwiązanie w niskich budynkach lub z umieszczonymi na suficie instalacjami uniemożliwiającymi montaż bramy segmentowej otwieranej do góry.

Bezpieczna i wygodna w użytkowaniu brama garażowa

Kupując bramę garażową do budynku bezpośrednio przylegającego do domu, warto zwrócić uwagę nie tylko na parametry termoizolacyjności, ale też zastosowane zabezpieczenia. Konstrukcja z rozwiązaniami zapobiegającymi przypadkowemu przytrzaśnięciu lub zgnieceniu palców uchroni przed wypadkami, podobnie jak system zatrzymujący skrzydło po napotkaniu jakiejkolwiek przeszkody.

Ponieważ złodzieje często próbują dostać się do części mieszkalnej domu właśnie przez garaż, warto zainwestować w produkt ryglujący się automatycznie w prowadnicy, co uniemożliwia podważenie bramy. Na komfort użytkowania wpływ będzie miał również odpowiednio dobrany napęd. Właściwie dopasowana do ciężaru skrzydła moc siłowników, sygnał radiowy chroniony przed zakłóceniami i przechwyceniem oraz możliwość sterowania bramą za pośrednictwem aplikacji na smartfon wpływają na wygodne i bezpieczne korzystanie z drzwi garażowych.

Materiał promocyjny