Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Rezygnacja goni rezygnację. Roszady w zarządzie związku

30.07.2020 13:00 | 4 komentarze | 5 013 odsłon | Agnieszka Filipowicz

W zeszłym tygodniu z pracy w zarządzie związku gospodarki komunalnej zrezygnował Włodzimierz Spitzer z Libiąża, w tym tygodniu - burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek. Coraz mniej osób chętnych do pozostania na pokładzie tego statku.

4
Rezygnacja goni rezygnację. Roszady w zarządzie związku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To było zaskoczenie dla radnych z trzech gmin, gdy w trakcie obrad burmistrz Chrzanowa złożył rezygnację. Pytany przez „Przełom" o motywy Robert Maciaszek tłumaczy, że była to spontaniczna decyzja, podjęta po głosowaniu w sprawie nowych stawek za odpady. Dwóch chrzanowskich delegatów nie zagłosowało za uchwałą (1 wstrzymał się od głosu, drugi był przeciw).

- Postanowiłem, że ustąpię miejsca w zarządzie, by zachęcić opozycję do konstruktywnej współpracy. Można mieć inne zdanie, być przeciw pewnym rozwiązaniom, ale trzeba proponować jakieś pomysły, bo sytuacja w gospodarce odpadami jest bardzo trudna. Czekam na większe zaangażowanie pozostałych przedstawicieli gminy Chrzanów w związku i ich pomysły na rozwiązywanie problemów, zamiast krytykanctwa - komentuje burmistrz Chrzanowa.

Na zgromadzeniu związku zarekomendował na swoje miejsce radnego Romana Madejskiego. Głosowanie nad tą zmianą w składzie zarządu odbędzie się dopiero na kolejnym posiedzeniu. Czy Roman Madejski przyjmie funkcję w zarządzie? Jeśli tak, to na pewno bez entuzjazmu. Roszady personalne we władzach związku wypadają w trudnym dla związku momencie, gdy zmienia się wykonawca usługi (od 1 września), dziura w budżecie się powiększa, a cena śmieci idzie w górę i budzi społeczny opór.

Wczoraj delegaci trzech gmin głosowali też nad rezygnacją Włodzimierza Spitzera i... jej nie przyjęli.
- Jestem zaskoczony, nie spodziewałem się takiej decyzji zgromadzenia. Muszę skonsultować się teraz z radcą prawnym związku, co w tej sytuacji - powiedział „Przełomowi" dziś rano Włodzimierz Spitzer.

 

 

 

Ludzie:

Robert Maciaszek

Robert Maciaszek

Burmistrz gminy Chrzanów.