Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Ciężarówki z kopalni brudzą jezdnię i chodnik

21.07.2020 18:30 | 5 komentarzy | 3 515 odsłony | Marek Oratowski

Mieszkańcy libiąskiego Moczydła narzekają, że samochody jadące z kopalni zanieczyszczają drogę wojewódzką i znajdujący się przy niej chodnik.

5
Ciężarówki z kopalni brudzą jezdnię i chodnik
fot. ilustracyjne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W imieniu mieszkańców pismo do gminy w tej sprawie wystosował radny Dawid Kiełbik.

"W związku z notorycznym zanieczyszczeniem ulicy Krakowskiej błotem i czarnym pyłem z samochodów ciężarowych wyjeżdżających z ulicy Kopalnianej proszę o skierowanie pisma do Tauron Wydobycie o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji oraz podjęcie działań, które wyeliminują zanieczyszczenie drogi oraz chodnika" - napisał radny

Jakie jest stanowisko spółki w tej sprawie?

- Aby zminimalizować jak najbardziej oddziaływanie samochodów wyjeżdżających z terenu kopalni na jej otoczenie, zakład realizuje szereg działań zapobiegawczych i porządkowych. Droga i pobocza są regularnie oczyszczane przez pracowników zakładu górniczego i działającą na jego zlecenie specjalistyczną firmę sprzątającą. Częstotliwość tych sprzątań uzależniona jest od stopnia zanieczyszczenia drogi oraz warunków atmosferycznych. W bieżącym roku zaplanowany jest także remont odcinka drogi wyjazdowej z terenu zakładu, który został zniszczony na skutek ruchu ciężkich pojazdów, używanych przy budowie szybu Janina VI. Ponadto w planie inwestycyjnym zakładu ujęta jest zabudowa nowej myjni kół samochodowych dla samochodów opuszczających jego teren - taką informację uzyskaliśmy w biurze prasowym Tauron Wydobycie S.A. w Jaworznie.

Waszym zdaniem te działania są wystarczające?