Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Bon dla jednoosobowych firm, czyli 16 milionów do rozdania

15.07.2020 16:00 | 0 komentarzy | 4 674 odsłony | Tadeusz Jachnicki

Bon dla samozatrudnionych to oferta samorządu wojewódzkiego. Ma być nową formą pomocy, poszerzeniem pakietu Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

0
Bon dla jednoosobowych firm, czyli 16 milionów do rozdania
FOT. UMWM
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Potencjalna grupa zainteresowanych w Małopolsce, jak wynika z danych GUS, to około 144 tysiące osób.
Z pomocy, na którą samorządowcy przeznaczają 16 mln zł, mogą skorzystać firmy jednoosobowe, które prowadziły działalność gospodarczą w Małopolsce na dzień 31 grudnia 2019 r.

A ponadto:
* nie zatrudniały pracowników na dzień 31 grudnia 2019 r.
* zanotowały spadek obrotów w dowolnym miesiącu po 1 czerwca 2020 r.
w porównaniu do średnich miesięcznych obrotów w drugim półroczu 2019 r. o co najmniej 75%, w związku z wystąpieniem Covid-19;
* nie są wykluczone ze wsparcia zgodnie z przepisami o pomocy publicznej oraz przepisami właściwymi dla Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
* nie prowadziły działalności wykluczonej (np. produkcji lub wprowadzenia do obrotu napojów alkoholowych, treści pornograficznych, materiałów wybuchowych, broni, amunicji, i.in.);
* na dzień 31 grudnia 2019 r. nie zalegały z płatnościami podatków oraz składek na ubezpieczenie społeczne, lub uregulowały te zobowiązania do dnia złożenia wniosku o dofinansowanie.

Beneficjenci mogą liczyć na 3 tysiące zł miesięcznie przez niedłużej niż 3 miesiące. W sumie pomoc może więc sięgnąć 9 tys. zł.