Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Zakopane. 23 osoby zakażone po pogrzebie Zofii Karpiel-Bułecki

11.07.2020 15:30 | 3 komentarze | 13 266 odsłon | Alicja Molenda

AKTUALIZACJA

Badania potwierdziły obecność koronawirusa u żałobników i ich rodzin, a także znajomych zmarłej.

3
Zakopane. 23 osoby zakażone po pogrzebie Zofii Karpiel-Bułecki
fot. Pixabay
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pogrzeb Zofii Karpiel-Bułecki odbył się 2 lipca na Pęksowym Brzysku. Wzięło  w nim udział wiele osób, bo zmarła była bardzo szanowaną w Zakopanem osobą. Wśród żałobników była osoba chora na COVID-19. Były kondolencje, stypa. Lokalny Sanepid wciąż ustala krąg osób, które powinny się poddać badaniom i kwarantanie.

W niedzielę podał, że koronawirusa stwierdzono u 21 osób. Obecnie są już 23 osoby chore. 5 przebywa w szpitalach, 213 na kwarantannie.

Teraz jak nigdy wcześniej musimy więc w Zakopanem zadbać o nasze zdrowie. Konieczny jest powrót do poważnego traktowania maseczek, rękawiczek, środków dezynfekujących, odległości od siebie i izolacji. Na nowo rezygnujmy z większych spotkań. Dla naszego dobra i turystów czas na surowe wypełnianie obowiązku noszenia maseczek w sklepach, na stacjach benzynowych. Prośmy turystów o stosowanie się do tych zasad dla ich dobra - czytamy na portalu tp24.pl.

W Zakopanem pomimo złej pogody przebywa bardzo wielu miłośników gór.

Duży wzrost zachorowań w Małopolsce w ostatnim czasie ma też związek z udziałem wielu osób w dwóch weselach w powiecie nowosądeckim.

- Jeśli chodzi o pechowe wesele w Nawojowej, zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u 106 osób, z czego 11 jest hospitalizowanych, a 95 przebywa w izolacji. Na kwarantannie przebywa aż 777 osób. Oczywiście, nie są to już tylko osoby, które w Boże Ciało przebywały w lokalu weselnym, ale także ci, którzy mieli z nimi bezpośredni kontakt - czytamy na stronach Dobrego Tygodnika Sądeckiego.

Nie siejemy paniki. Przekazujemy Wam ku przestrodze niepokojące informacje z regionu, bo zależy nam na Waszym zdrowiu. Bądźcie ostrożni. Także na uroczystościach rodzinnych.