Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Taka pogoda czeka nas w okresie wakacyjnym

08.07.2020 10:00 | 2 komentarze | 12 597 odsłon | Marek Oratowski

Z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że tegoroczne lato będzie cieplejsze od ubiegłorocznego. Wystąpi sporo burz.

2
Taka pogoda czeka nas w okresie wakacyjnym
W najbliższych dniach temperatura będzie znośna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Średnia temperatura powietrza w lipcu powinna być w normie lub powyżej normy. Suma opadów, podobnie jak liczba dni z opadem, ma mieścić się w normie lub nieznacznie powyżej norm, co powinno stworzy korzystne warunki dla rozwoju wegetacji roślin i upraw.

W połowie lipca czeka nas zmiana pogody. Najpierw ma być słonecznie i upalnie a później burzowo i deszczowo. Kulminacja opadów i burz nastąpić powinna na przełomie lipca i sierpnia. Temperatura jednak ma być powyżej średniej.

W sierpniu średnia temperatura na przeważającym obszarze kraju także powinna być powyżej normy. Sierpień będzie przedłużeniem suchego okresu, Choć suma opadów będziew normie lub nieco powyżej normy, nie oznacza to jednak diametralnej poprawy warunków hydrologicznych. Klimatolodzy nie wykluczają wystąpienia lokalnych lub krótkotrwałych zjawisk ekstremalnych.

W tym tygodniu na ziemi chrzanowskiej najgoręcej będzie w piątek, kiedy termometry pokażą do 28 st. C. W wyborczą niedzielę ma być przyjemnie, bo do 19 st. C i bez opadów. W przyszłym tygodniu temperatura będzie w granicach od 22 do 24 st. C. Przelotnie popada.