Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Czy koronawirus przyspieszy wdrażanie rozwiązań cyfrowych w branży transportowej?

07.07.2020 12:36 | 0 komentarzy | 525 odsłon | red

Materiał promocyjny

Branża transportowa odczuwa skutki kryzysu ekonomicznego związanego z epidemią koronawirusa. Transport towarów na drogach Europy i Polski doznał olbrzymich przeobrażeń ze względu na zamknięcie granic, przeprowadzanie kontroli i utrudnienia w przemieszczaniu się na kontynencie.

0
Czy koronawirus przyspieszy wdrażanie rozwiązań cyfrowych w branży transportowej?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Branża transportowa odczuwa skutki kryzysu ekonomicznego związanego z epidemią koronawirusa. Transport towarów na drogach Europy i Polski doznał olbrzymich przeobrażeń ze względu na zamknięcie granic, przeprowadzanie kontroli i utrudnienia w przemieszczaniu się na kontynencie. Najlepsze firmy w branży transportowej nie tylko liczą na pomoc rządu, ale też sięgają po nowoczesne rozwiązania dla swojej floty. Webfleet Solutions w tym trudnym czasie pomaga przedsiębiorcom zaawansowanymi usługami i produktami oferującymi monitoring pojazdów i fleet management.

Monitoring pojazdów

Firmy, które chcą pozostać konkurencyjne na trudnym rynku transportu, mają świadomość jak ważna jest cyfryzacja usług transportowych, np. monitoring pojazdów. Niepokój i niepewność na rynku, zamykanie granic państw UE, widmo następnej fazy epidemii (prognozowane na jesień) to wszystko skłania przedsiębiorców do zabezpieczenia swoich interesów. Monitoring pojazdów i dostęp do map aktualizowanych w czasie rzeczywistym pozwala kierowcom w sposób elastyczny dostosowywać przebieg tras do warunków panujących na drodze. Nawet nagła zmiana w organizacji ruchu może zostać dostrzeżona przez pracowników Twojej firmy z wyprzedzeniem, a wytyczenie nowej trasy przejazdu pozwoli zrealizować zlecenie zgodnie z założonym terminem, bez narażania firmy na koszty kar umownych.

Fleet management

Epidemia pokazała, jak ważny jest dostęp do jakościowej informacji. Dane o położeniu pojazdu oraz aktualnych utrudnieniach w ruchu drogowym mają kluczowe znaczenie dla sprawnej realizacji zleceń. Ale to nie wszystko, co mogą zaoferować systemy telematyczne. Rozwiązania oferowane przez Webfleet Solutions pozwalają w czasie rzeczywistym nadzorować stan pojazdu. Chodzi tu m.in. o zużycie paliwa czy stan opon poszczególnych pojazdów. Pozwalają z wyprzedzeniem planować przeglądy, dzięki czemu można zapobiec niespodziewanym awariom w czasie wykonywania zleceń. Można również skorzystać z oprogramowania pozwalającego na zdalną obsługę tachografu, co ułatwia pracę nie tylko kierowcom, ale także pracownikom administracyjnym.

Obniżenie kosztów przejazdu, precyzyjna lokalizacja wszystkich pojazdów floty, możliwość natychmiastowego reagowania, dokładne powiadomienia o wszystkich szczegółach związanych z dostawą towaru – wszystko to otrzymujesz, korzystając z profesjonalnych systemów telematycznych, które usprawnią pracę Twojego przedsiębiorstwa w wielu obszarach jego funkcjonowania.

Podsumowanie

Epidemia koronawirusa to szczególnie trudny czas dla branży transportowej. Choć nie znamy jeszcze dokładnych statystyk, można przypuszczać, że firmy z dostępem do jakościowych rozwiązań cyfrowych sprawniej radziły sobie z wprowadzonymi ograniczeniami. Analitycy przewidują również wzrost zainteresowania telematyką w najbliższych miesiącach. Nowoczesne technologie pozwalają osiągnąć sporą przewagę nad konkurencją i – pomimo trudności związanych z ograniczeniami w ruchu drogowym – sprawnie realizować podjęte zlecenia.

Materiał promocyjny