Lekkoatleta z Trzebini z szóstym wynikiem w Polsce

05.07.2020 19:00 | 0 komentarzy | 3 512 odsłony | Marek Oratowski

W sobotę ósemka lekkoatletów KS Victoria Trzebinia uczestniczyła w kolejnym mityngu w Częstochowie. Tym razem także podopieczni Ewy Sierki zanotowali kilka wartościowych wyników.

0
Skoczkowie wzwyż Małgorzata Jaśkaczek i Mateusz Juszczak, fot. udostępnione przez KS Victoria Trzebinia

I tym razem najlepiej spisali się zawodnicy w skoku wzwyż. Małgorzata Jaśkaczek po raz kolejny na mityngu w Częstochowie wygrała w skoku wzwyż, tym razem z wynikiem 1.50 m. Jej klubowy kolega, 16-letni Mateusz Juszczak, również wygrał w skoku wzwyż z nowym rekordem życiowym 1.82 m, co plasuje go na szóstym miejscu w Polsce w kategorii U-18. Uzyskał też trzecią klasę sportową.

W biegach na 100 m Paulina Westenholc ustanowiła nowy rekord życiowy 14.33 s, a Szymon Saternus ten dystans przebiegł w czasie 11.93 s. W biegu na 200 m oboje ustanowili rekordy życiowe.

W biegu na 800 m swój najlepszy rezultat (2:42.66 s) uzyskała Julia Jaśkaczek. Debiutujący na 1000 m z przeszkodami Artur Łapcik zajął w zawodach drugie miejsce.

W pchnięciu kulą 14-latkowie Kamil Petka i Martyna Śledzińska uzyskali odpowiednio 9.93 m i 8.73 m. Przygotowujący się do startu w pięcioboju Kamil Petka także ustanowił „życiówkę". Uzyskał w skoku w dal 5.01 m, a w skoku wzwyż 1.50 m.

W niedzielę zawodnicy z Trzebini walczą w zawodach w Rybniku i Krakowie.