Nie masz konta? Zarejestruj się

Dulowa

Nowy parking w Dulowej? Burmistrz widzi potrzebę, ale...

26.06.2020 18:00 | 6 komentarzy | 2 713 odsłony | Michał Koryczan

O budowę parkingu w rejonie przystanku kolejowego w Dulowej dopominają się nasi Czytelnicy.

6
Nowy parking w Dulowej? Burmistrz widzi potrzebę, ale...
Rejon przystanku kolejowego w Dulowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W miejscowości tej trwa przebudowa przystanku kolejowego. Korzystają z niego osoby dojeżdżające do pracy i szkół m.in. w Krakowie oraz w województwie śląskim. To przede wszystkim mieszkańcy Dulowej, Karniowic, Psar oraz Młoszowej.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA., prace powinny się zakończyć we wrześniu tego roku.

Nasi Czytelnicy dopominają się, aby w rejonie przystanku kolejowego powstał parking.

- Co z modernizacji torowiska i dworca skoro nie ma gdzie zaparkować? Boczne tory zostały zlikwidowane. Jest więcej miejsca, to wykorzystać na miejsca parkingowe - napisał na naszym portalu „MarcinKajkowski"

- Wielu z nas by jechało autobusem czy busem z Psar i Karniowic na pociąg, ale skomunikowanie jest fatalne a wrócić też trzeba więc albo samochód albo piechotą. Nadziwić się nie mogę, że modernizujemy kolej za wiele miliardów złotych, zachęcamy do podróży pociągiem na co dzień do szkoły, pracy, urzędu, lekarza, a nie potrafi się zrobić wokół tego infrastruktury, czyli wspominany Park&Ride. Naprawdę nie wierzę, że się nie da. Wyjdźmy na przeciw pasażerowi/mieszkańcowi płacącemu podatki, tak żeby pociągi jeździły pełne, a nie woziły powietrze z dużą prędkością - napisał internauta o nicku „K T O S".

Piotr Hamarnik z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA mówi, że o realizację tego typu inwestycji w sąsiedztwie linii kolejowych należy przede wszystkim pytać przedstawicieli władz lokalnych. Parkingi typu Park&Ride realizowane są jako projekty uzupełniające, a odpowiadają za nie władze samorządowe.

- Burmistrz Trzebini widzi potrzebę budowy parkingu przy przystanku kolejowym w Dulowej i w kolejnych latach będzie czynił starania o realizację takiej inwestycji. W pierwszej kolejności gmina musi jednak pozyskać teren pod budowę parkingu, bo na ten moment nie posiada w tym rejonie działki, na której taki obiekt mógłby powstać - informuje Anna Jarguz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Trzebini.

Jak dodaje, aktualnie trwa finalizacja opracowania dokumentacji, potrzebnej do budowy parkingu przy dworcu PKP w Trzebini (przy ul. Dworcowej).