Sparing wygrany, teraz czas na odpoczynek

19.06.2020 19:23 | 6 komentarzy | 5 168 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 20:23

AKTUALIZACJA

Piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia pokonali w piątkowym meczu kontrolnym Zatorzankę Zator.

6
Łukasz Wierzba zdobył pierwszego gola dla MKS w meczu z Zatorzanką

Sparingi

MKS Trzebinia - Zatorzanka Zator 2-0 (1-0)

1-0 Łukasz Wierzba (36), 2-0 Adrian Zybiński (87-karny)

MKS: Wróbel - Ruczyński, Kiczyński, Martyniak, Jarosz, Barczyk, Stachowski, Mrożek, Wierzba, Zając, Szczurek oraz Cwynar, Górka, Zybiński, Sochacki, Kurek, J. Pająk, M. Marszałek, Machowski, Gałka, testowany, Wentrys, Bugdalski

W ubiegłą sobotę czwartoligowy MKS pokonał na wyjeździe Świt Krzeszowice 5-2, w swoim pierwszym sparingu w ramach przygotowań do nowego sezonu. W piątek, w drugim meczu kontrolnym „żółto-czarni" zwyciężyli na swoim boisku Zatorzankę Zator (klasa okręgowa).
W pierwszej połowie prowadzenie miejscowym dał Łukasz Wierzba. Wynik na 2-0 ustalił w końcówce meczu Adrian Zybiński, skutecznie egzekwując rzut karny.
- Zwłaszcza w pierwszej połowie było w grze dużo przypadku. Piłka zatrzymywała się w kałużach i ciężko było rozegrać akcje. Praktycznie przez cały mecz mieliśmy inicjatywę, stwarzając sobie sporo sytuacji. Graliśmy w ataku pozycyjnym, a rywal próbował kontratakować. Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji i pozytywnym wynikiem zakończyliśmy ten etap przygotowań - mówi Szymon Stawowy, trener MKS.
W spotkaniu w szeregach gospodarzy wystąpił testowany środkowy pomocnik. W najbliższych tygodniach powinno się wyjaśnić, czy dołączy do zespołu.
W nowym sezonie w barwach klubu z Trzebini nie zobaczymy Adriana Gałki, który przenosi się do Szczakowianki Jaworzno (beniaminek śląskiej czwartej ligi).
Teraz zawodników MKS czeka przerwa w treningach, do których wrócą 30 czerwca. Kolejny sparing drużyna z Trzebini zagra 4 lipca. Zmierzy się wówczas z trzecioligową Jutrzenką Giebułtów.