Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Przebudowa chrzanowskich wiaduktów rozpoczęta. Będą dwa pasy ruchu i chodniki

18.06.2020 17:00 | 17 komentarzy | 9 022 odsłon | Marek Oratowski

Od wiaduktu przy ulicy Zbożowej rozpoczęła się duża inwestycja kolejowa w Chrzanowie. Na te największe roboty jeszcze poczekamy.

17
Przebudowa chrzanowskich wiaduktów rozpoczęta. Będą dwa pasy ruchu i chodniki
Prace przy wiadukcie przy ul. Zbożowej rozpoczęły się w tym tygodniu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PKP zapowiadały od dawna rozbiórkę wiaduktów i budowę nowych. Inwestycja w tym tygodniu rozpoczęła się od obiektu przy ulicy Zbożowej. Niedługo droga prowadząca z ulicy Fabrycznej na Starą Hutę zostanie zamknięta, a kierowcy będą musieli korzystać z objazdu przez ulicę Sienną.

- W trzecim kwartale tego roku planujemy rozpoczęcie prac na stacji Chrzanów. Wówczas będzie także budowane przejście podziemne z windami w zamian za istniejącą kładkę. Od IV kwartału planowana jest przebudowa wiaduktów przy ul. Siennej. W II kwartale 2021 r. w Chrzanowie przewidziane są prace przy wiaduktach przy ulicach Krasickiego, Krakowskiej; 29 Listopada i Kadłubek. Przebudowa wiaduktów usprawni ruch kolejowy i zwiększy poziom bezpieczeństwa. Atutem przebudowywanych obiektów będzie również poszerzenie dróg, co usprawni również komunikację drogową. Pod obiektami będą dwa pasy ruchu i obustronne chodniki - informuje Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.