Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Klimatyzacja w autobusach ZKKM działa mimo epidemii

16.06.2020 11:00 | 0 komentarzy | 3 225 odsłony | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 12:00

Zdania pasażerów na temat klimatyzacji w autobusach są podzielone. Jedni chcieliby, by była włączona. Inni boją się, że może przyczynić się do roznoszenia zakażeń koronawirusa. Co na to ZKKM?

0
Klimatyzacja w autobusach ZKKM działa mimo epidemii
Dla ZKKM jeździ 20 autobusów wyposażonych w klimatyzację
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Idzie lato, a wraz z nim przyjdą upały, czego przedsmak mieliśmy w sobotę. W autobusach w poprzednich latach działała klimatyzacja.

- W związku z epidemią lepiej, by była wyłączona, wzorem większych miast. Tak będzie bezpieczniej - to postulat mieszkańca Chrzanowa Jerzego Mroczka.

- Mamy 20 autobusów wyposażonych w klimatyzację. U nas ona działa. Ogólnokrajowych zaleceń związanych z epidemią na ten temat nie ma. Naukowcy też się spierają. Uznałem, że skoro u nas jeżdżą autobusy mające klimatyzację nie w obiegu wewnętrznym, ale w całości czerpiące powietrze z zewnątrz, więc w tej sytuacji ruch powietrza w pojeździe jest zdecydowanie mniejszy, niż przy otwartych oknach - tłumaczy Marek Dyszy przewodniczący zarządu ZKKM.

Przypomina, że klimatyzacja w autobusach jeżdżących na zlecenie związku jest włączana, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 23 st. C.