Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Dieta pudełkowa - jakie są plusy i minusy?

28.05.2020 12:17 | 0 komentarzy | 1 067 odsłona | red

Materiał promocyjny

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na to rozwiązanie, czas byś poznał plusy i minusy diety pudełkowej, i w oparciu o nie podjął decyzję, która będzie najlepsza dla ciebie.

0
Dieta pudełkowa - jakie są plusy i minusy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dieta pudełkowa, zwana także cateringiem dietetycznym cieszy się coraz większą popularnością. Dziś korzystają z niej nie tylko osoby aktywnie zajmujące się sportem czy walczące o lepszą sylwetkę, ale także ambitni pracownicy poświęcający mnóstwo czasu na rozwój zawodowy czy też ci, którzy  po prostu chcą zacząć się zdrowiej odżywiać.

Plusy diety pudełkowej

Do głównych zalet korzystania z cateringu dietetycznego zalicza się przede wszystkim oszczędność czasu. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia i z trudem wygospodarowujesz chwilę dla siebie, z pewnością zdrowy catering okaże się dla ciebie prawdziwym wybawieniem, które pozwoli ci czas dotychczas poświęcany na planowanie i przygotowywanie posiłków spożytkować na ważniejsze dla ciebie zajęcia. A może po prostu zamiast gotować, wreszcie pozwolisz sobie na chwilę zasłużonego odpoczynku?

Jeśli zależy ci na rozpoczęciu lub utrzymaniu zdrowego stylu życia albo właśnie zdecydowałeś, że to dobry moment na zrzucenie kilku kilogramów, dieta pudełkowa również okaże się dla ciebie znakomitym rozwiązaniem. Specjalnie opracowany jadłospis umożliwi Ci spożywanie dobrze zbilansowanych posiłków każdego dnia, a eksperci zadbają o to, byś codziennie otrzymywał właściwą ilość białek, węglowodanów i tłuszczy, a także witamin i minerałów.

Podobną zaletą jest odpowiednio dobrana liczba kalorii. Jeśli nie jesteś zawodowym dietetykiem, ani nie posiadasz w domu odpowiedniej wagi, trudno ci będzie utrzymać właściwy reżim dietetyczny samodzielnie. Z pewnością nie raz zdarzy ci się przekroczyć zalecaną dla ciebie liczbę kalorii. Oczywiście, jeden raz to żaden grzech, ale gdy staje się to normą, możemy z łatwością przewidzieć, iż już wkrótce odbije się to na naszej figurze. Warto zapobiec takiej sytuacji i zamiast tego po prostu zdecydować się na fit catering.

Wszyscy niemal już do znudzenia słyszeliśmy, jak ważne jest spożywanie pięciu posiłków dziennie. Cóż, kiedy w rzeczywistości nie raz zdarzyło się nam, że pochłonięci codziennymi obowiązkami zapominamy o zjedzeniu lunchu lub podwieczorku. W efekcie tuż przed pójściem spać dopada nas prawdziwie wilczy głód. Rzucamy się wtedy na lodówkę… i pochłaniamy znacznie więcej jedzenia niż powinniśmy. Możemy być jednak pewni, iż podczas korzystania z diety pudełkowej, taka wpadka na pewno nam się już więcej nie zdarzy.

Minusy cateringu dietetycznego

Niejednego zwolennika zdrowego odżywania od podjęcia decyzji o przejściu na dietę pudełkową może po prostu odstraszyć zbyt wysoka cena. Choć koszt usługi jest potwierdzeniem jej wysokiego poziomu i wynika z doboru odpowiednio wyselekcjonowanych produktów, dla niektórych osób taka stawka może okazać się trudna do zaakceptowania w danym momencie.

Kolejną wadą zdrowego cateringu może być po prostu jego monotonność. Nie wszystkie proponowane jadłospisy są złożone i zróżnicowane, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dokładnie przyjrzeć się menu proponowanemu przez daną firmę.

 

Jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do nieograniczonego podjadania, początkowo proponowane w ramach fit cateringu porcje mogą się okazać dla nas zbyt małe. Może się również zdarzyć, że wybrana przez nas liczba kalorii nie zaspokaja naszych potrzeb. Wówczas wystarczy jednak skontaktować się z firmą i poprosić o zwiększenie kaloryczności posiłków. Jedna z firm obecnych na rynku, catering dietetyczny Body Chief oferuje diety pudełkowe w wysokości od 1000 do aż 4000 kcal, a zatem bez problemu uda nam się dobrać odpowiednie dla nas menu.

Przeszkodą w zaakceptowaniu diety pudełkowej mogą się także okazać nasze własne przyzwyczajenia i upodobania. Proponowane posiłki mogą nam czasami po prostu nie smakować. Co więcej, pozwalając innym decydować o dobrze produktów z których będziemy korzystać, tracimy kontrolę nad ich wyborem i nie jesteśmy w stanie zweryfikować czy ekologiczne produkty rzeczywiście posiadają odpowiednie certyfikaty. Dlatego podejmując decyzję w kwestii tak ważnej, jak nasze odżywianie, warto zdecydować się na renomowaną firmę, do której będziemy mieć zaufanie, a przed zamówieniem całej diety, po prostu ją przetestować.

Materiał promocyjny