Nie masz konta? Zarejestruj się

Zagórze

Nie żyje 5-letnia dziewczynka. Matka twierdzi, że ją zabiła

22.05.2020 14:10 | 9 komentarzy | 21 111 odsłon | Michał Koryczan

W czwartek w Zagórzu w gminie Babice doszło do tragedii. W domu znaleziono martwą dziewczynkę.

9
Nie żyje 5-letnia dziewczynka. Matka twierdzi, że ją zabiła
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O zdarzeniu pisaliśmy w czwartek.

Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie, poinformował nas, że chrzanowska prokuratura rejonowa prowadzi postępowanie przygotowawcze o zabójstwo pięcioletniej dziewczynki.

- W czwartek, 21 maja, około godz. 9 babcia nieżyjącej dziewczynki weszła do pokoju, który zajmowała jej córka z wnuczką. Zastała je leżące wspólnie na łóżku, co nie wzbudziło jej podejrzeń. Ponownie weszła do pokoju około godziny 10.30 i wówczas córka powiedziała jej, że zabiła swoje dziecko - relacjonuje Janusz Hnatko.

Na miejscu prokurator przeprowadził oględziny z udziałem biegłego lekarza sądowego. Ciało nieżyjącej dziewczynki przekazano na sekcję do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie. Zlecono także badania toksykologiczne.

- Matka dziecka została zatrzymana. Z uwagi na obrażenia ciała, została przewieziona do Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. Ma rany cięte na rękach i nogach oraz ranę kłutą brzucha. Wymagała interwencji chirurgicznej. Pobrano od niej krew na zawartość alkoholu lub substancji odurzających - informuje Janusz Hnatko.

Na razie nie można przesłuchać matki nieżyjącego dziecka.