Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Jak wybrać dobre łóżko i materac?

19.05.2020 13:40 | 0 komentarzy | 725 odsłon | red

Materiał promocyjny

Sen jest naszym wielkim sojusznikiem – kiedy dobrze się wyśpimy, jesteśmy zdrowsi, lepiej funkcjonujemy, jesteśmy w stanie wziąć się za codzienne obowiązki z większą werwą, a do tego mamy doskonały humor. Aby jednak móc dobrze funkcjonować i radzić sobie z każdym dniem coraz lepiej, potrzebujemy odpowiedniego łóżka i jeszcze lepszego materaca.

0
Jak wybrać dobre łóżko i materac?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wybór nie jest jednak wcale taki prosty, jakby się nam wydawało. Kupowanie łóżek

w sieciówkach nie stanowi dobrego pomysłu, bo supermarkety zamawiają tanie i mało użyteczne rzeczy, które ostatecznie przełożenia na rzeczywistość nie mają zbyt dobrego. O co chodzi w tym konkretnym przypadku? O odpowiednią powierzchnię i budowę materaca, która jednocześnie sprawi, że będziemy spać zdrowo i wygodnie. A to nie jest wcale sprawa banalna.

Materace dostosowywać musimy przede wszystkim do własnych potrzeb zdrowotnych oraz do wagi i wieku. Starsze osoby, dla przykładu, łatwiej się przeziębiają, bo ich skóra jest cieńsza, z tego względu potrzebują czegoś, co jest doskonale termoprzewodzące i będzie w stanie odpowiednio utrzymywać ciepło, nie przegrzewając jednocześnie. Doskonałym przykładem dobrego produktu w tym przypadku będzie materac Hilding Pasodoble.

Dobry materac to podstawa

Na temat materaców krąży wiele mitów, a najczęstszy z nich jest taki, że najzdrowsze jest spanie na twardym podłożu. Mit ów urósł w czasach, gdy do wypełnienia materacy stosowano wytrzymałe, choć niezbyt wygodne wypełnienie. W rzeczywistości materac powinien być na tyle giętki, żeby dopasował się do krzywizny naszego ciała i umożliwił nam komfortowe spanie. To bardzo ważne, ponieważ w ten sposób nasze ciało ulega regeneracji, a my cieszymy się doskonałym nastrojem dnia następnego.

W przypadku, kiedy cierpimy na choroby lub zaburzenia funkcjonowania, dobrze jest wstępnie skonsultować się z lekarzem przed wyborem materaca, poznać jego zalecenia, a następnie zasięgnąć rady od sprzedającego. Dzięki temu będziemy lepiej przygotowani na ewentualność zakupu.

Gdzie kupować łóżka i materace?

Przy zakupie łóżka pojawia się zasadnicze pytanie: czy warto korzystać z portali ogłoszeniowych, które oferują „oddanie za darmo”? Może być to kuszące w przypadku drobnych mebli i rzeczy, których trwałość nie jest kwestią. Problem pojawia się jednak przy łóżkach i materacach, gdzie musimy stawiać przede wszystkim na to, by były nieużywane. Spanie na tym, na czym spał już ktoś inny nie jest zbyt higieniczne ani bezpieczne. Łóżka – Kraków jest miastem, w którym ofert „za darmo” znajdziemy całkiem sporo – muszą być kupione w zaufanym sklepie.

Reasumując, żeby móc w stu procentach wypocząć, trzeba mieć ku temu odpowiednie łóżko. Najlepiej kupić je właśnie w miejscu, które cieszy się dobrą opinią ze strony klientów. Rzeczy używane są dobre, kiedy mówimy na przykład o stoliku czy krześle – nie wtedy, gdy mamy do czynienia z materacem, na którym ktoś już kiedyś spał. Ponadto, w Internecie nie jesteśmy pewni, kto nam daje cokolwiek za darmo i jak ewentualnie dotrzeć do jakiejś osoby, gdyby pojawiły się problemy.

Materiał promocyjny