Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Wsiądź na rower. Proponujemy widokową trasę (WIDEO)

17.05.2020 14:00 | 3 komentarze | 8 371 odsłon | Marek Oratowski

Zachęcamy Was do odbycia wycieczki rowerowej. Trasa liczy ok. 35 km, ale jest płaska, więc jej przejechanie nie powinno sprawić Wam problemów.

3
Wsiądź na rower. Proponujemy widokową trasę (WIDEO)
Staw na libiąskich Szyjkach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Zaczynamy w centrum Chrzanowa. Przez ulicę Borowcową dojeżdżamy do Zagórza. Z szosy skręcamy w lewo na leśną ścieżkę rowerową. Po dojechaniu do drogi wojewódzkiej przeprowadzamy przez nią rower i po minięciu parkingu na Maniskach wjeżdżamy na drogę rowerową prowadzącą do Mętkowa. Jedziemy cały czas prosto, a po dojechaniu w okolice ronda skręcamy w prawo.

Mijamy prezbudowany most i  kierujemy się na stawy w Żarkach. Tam możemy odpocząć. Potem wracamy tą samą drogą i za przystankiem na Bębenkach skręcamy w prawo, by dojechać do Wiślanej Trasy Rowerowej. Wiślanymi wałami dojeżdżamy do Gromca (uwaga: na pewnym odcinku obowiązuje objazd), skąd zjeżdżamy do sołectwa (po zjeździe skręcamy w lewo). Przy kapliczce skręcamy w prawo, a potem w lewo. Na nowym rondzie kierujemy się w prawo. Przed przystankiem skręcamy w lewo i obieramy kurs na Szyjki. Przejeżdżamy wzdłuż stawu w stronę Megalopark Szyjki.

Stamtąd jedziemy w stronę Libiąża, mijając hałdę ZG Janina. Po dojechaniu do drogi wojewódzkiej jedziemy prosto. Po około 1,5 km skręcamy w prawo w stronę placu zabaw i plenerowej siłowni przy kościele Przemienienia Pańskiego. Stamtąd kierujemy się do ulicy Sikorskiego. Na rondzie siedmiu dróg wjeżdżamy na ulicę Jaworową, a potem skręcamy w lewo w ulicę Powstańców Styczniowych. Przez Starą Hutę lub ulicę Oświęcimską wracamy do punktu startu.

Pamiętajcie, by podczas jazdy przestrzegać przepisów ruchu drogowego i epidemicznych. Miłego kręcenia!
Obejrzyjcie filmik pokazujący najciekawsze miejsca na trasie.