Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Skansen zwiedzisz teraz taniej niż zwykle

16.05.2020 12:00 | 0 komentarzy | 2 939 odsłony | Michał Koryczan

Do końca maja wszystkich turystów odwiedzających park etnograficzny w Wygiełzowie obowiązują bilety ulgowe.

0
Skansen zwiedzisz teraz taniej niż zwykle
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po kilkutygodniowej przerwie skansen został 8 maja ponownie otwarty dla zwiedzających. Aby zachęcić ich do wizyty, muzeum zdecydowało, że do końca maja wszystkich obowiązują bilety ulgowe (8 zł od osoby).

Park etnograficzny można więc zwiedzić taniej niż zwykle. Jest czynny od 8.00 do 18.00. Kasa znajduje się obecnie w Spichlerzu z Bobrka (wejście przy placu zabaw obok deptaka).

Pamiętajmy, że w związku z epidemią koronawirusa, wybierając się do skansenu w Wygiełzowie trzeba się liczyć z pewnymi ograniczeniami. Na jego terenie może przebywać maksymalnie 60 osób.

Po wejściu każdy zwiedzający musi zdezynfekować ręce płynem znajdującym się przy drzwiach. Rekomendowana jest płatność kartą. Istnieje możliwość indywidualnego zwiedzania obiektów, bez usługi przewodnickiej. Wnętrza obiektów na terenie skansenu dostępne są wyłącznie z sieni budynków poprzez kraty umożliwiające ich oglądnięcie.

Turyści powinni mieć zasłonięte usta i nos. Udostępnione są wnętrza dworu z Drogini z ekspozycją stałą i dwoma czasowymi. Jednocześnie w budynku może przebywać do 10 osób.