Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Materace sprężynowe - 5 powodów dlaczego warto je wybrać

07.05.2020 10:38 | 0 komentarzy | 673 odsłony | red

Materiał promocyjny

Podstawą zdrowego snu jest wysokiej jakości materac. Może idealnym wyborem dla nas jest model sprężynowy?

0
Materace sprężynowe - 5 powodów dlaczego warto je wybrać
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dobry materac to podstawa

Czas poświęcony spaniu stanowi 1/4 a nawet 1/3 naszej doby. To w ciągu tych kilku godzin nie kontrolujemy ułożenia swojego ciała, nie poprawiamy się, jeśli nawet ułożyliśmy się krzywo. Dlatego też często budzimy się "połamani", z dolegliwościami bólowymi. Oczywiście na to wszystko nakładają się siedzący tryb życia i nieprawidłowa postawa. Jednym z naszych rozwiązań problemu bolącego kręgosłupa jest materac, który w odpowiedni sposób podpiera różne partie ciała. Pozwoli nam on na dobry wypoczynek nocny i budzenie się bez przykrych dolegliwości.

Jaki materac wybrać

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy. Jednym z popularniejszych typów są na przykład proponowane przez markę Hilding materace sprężynowe. Stanowią one podstawę komfortowego i - co niej mniej ważne, zdrowego snu. Odznaczają się doskonałą elastycznością punktową. Dzieje się tak, dzięki skorelowaniu pracy pojedynczych sprężynek.

Warto również przyjrzeć się innym modelom marki Hilding, w ofercie znajdziemy materace lateksowematerace piankowe oraz materace hybrydowe, łączące właściwości różnych typów. Wybierzmy dla siebie materac, który najlepiej będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Dlaczego warto wybrać materac sprężynowy

Marka Hilding w produkcji materacy sprężynowych wykorzystuje wysokiej jakości materiały. Tworzy materace na sprężynie bonnelowej, kieszeniowej, sprężynie typu Multipocket oraz nowatorskiej InterActive.

Dlaczego warto postawić na materac sprężynowy? Warto przykłady wskazać na konkretnych typach produktów. Na przykład materace kieszeniowe, czyli tradycyjne materace sprężynowe z wykorzystaniem specjalnej maty kokosowej, powstającej z naturalnych włókien kokosa wyróżniają się silnymi właściwościami antybakteryjnymi i antygrzybiczymi. To doskonały produkt dla alergików, astmatyków czy osób mających problemy ze skórą atopową. Połączenie systemu sprężyn i maty pozwala uzyskać wyższą twardość materaca.

Po drugie, warto zwrócić uwagę na wspomniany powyżej system sprężyn Multipocket. 7-strefowa sprężyna pozwala wypośrodkować właściwości materaca - z jednej strony zapewnia on dobre wsparcie punktowe, z uwzględnieniem różnych wymagań poszczególnych stref ciała, z drugiej strony zapewnia swobodę ruchu i komfort snu.

Kolejną kwestią jest różnica w rozmieszczeniu i budowie sprężyn. Materace sprężynowe, z uwagi na wykorzystanie różnego typu sprężyn, odpowiadają zróżnicowanym potrzebom użytkowników. I tak na przykład w wypełnieniu bonellowym, sprężyny mają kształt klepsydry i połączone są sztywnym drutem. Ten mechanizm sprawia, że nacisk w jednej części materaca jest odczuwany równomiernie na całej jego powierzchni. Model ten charakteryzuje się elastycznością powierzchniową, dzięki czemu zminimalizowane jest uczucie "zapadania się" w materac. Co więcej, im większy nacisk, tym większa siła wypierania. Dlatego też, takie modele (między innymi Hilding Kankan) idealnie sprawdzą się osobom, które ważą więcej niż 80 kg. Materac sprężynowy o budowie bonellowej amortyzuje te miejsce, które z powodu większego nacisku mogą być obolałe, na przykład biodra.

Materace sprężynowe charakteryzuje też wysoka trwałość, są one odporne na odkształcenia, wytrzymałe i posłużą nam przez wiele lat. Inwestując w taki materac, inwestujemy więc w jakość.

Piątym argumentem na rzecz materacy sprężynowych jest możliwość zakupu modelu opartego na systemie InterActive. Jego mechanizm polega na wykorzystywaniu pracy sprężynek, które umieszczone są w osobnych, materiałowych kieszonkach - pomiędzy nimi z kolei znajdują się mniejsze sprężynki. Taki system pozwala na uzyskanie zarówno miękkości materaca jak i progresywnego wsparcia całego ciała.

Dobry materac pomoże nam wypocząć i zregenerować organizm, dlatego warto zastanowić się nad jego wyborem.

Materiał promocyjny