Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

DPS w Płazie jeszcze poczeka na badania, bo w powiecie mało zakażonych

28.04.2020 17:52 | 1 komentarz | 4 997 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik ogłosił projekt profilaktycznych badań pod kątem koronawirusa SARS-CoV-2 wśród pracowników DPS-ów. Placówka w powiecie chrzanowskim musi jednak poczekać. Dlaczego?

1
DPS w Płazie jeszcze poczeka na badania, bo w powiecie mało zakażonych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Badania rozpoczęto od powiatów, w których jest najwięcej zakażonych w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. W pierwszej kolejności badania zaplanowano w powiecie wielickim, a potem w powiecie brzeskim, myślenickim, a następnie limanowskim.

- Kolejność wykonywania badań w poszczególnych powiatach ustaliliśmy, biorąc pod uwagę ryzyko epidemiologiczne i uwzględniając liczbę osób zakażonych w danym powiecie w stosunku do liczby mieszkańców. Badania pracowników DPS w powiecie chrzanowskim zostaną przeprowadzone zgodnie z przyjętą kolejnością. Ze względu na liczbę zakażonych w stosunku do liczby mieszkańców powiat chrzanowski znajduje się na przedostatniej pozycji w zestawieniu - odpowiada biuro wojewody na zapytanie prasowe „Przełomu" o termin badań w powiecice chrzanowskim. 

Czytelnicy „Przełomu" pytali również o ewentualne badania pod kątem wirusa SARS Cov-2 wśród pracowników zakładów opiekuńczo-leczniczych. Jak poinformowało biuro wojewody, takie badania nie są teraz przewidywane.