Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Maska dla medyka - dołącz jeśli możesz

28.04.2020 14:00 | 0 komentarzy | 1 894 odsłona | Tadeusz Jachnicki
Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 15:47

Przekaż maskę ratownikom z chrzanowskiego szpitala.

0
Maska dla medyka - dołącz jeśli możesz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Maska MDM powstała jako projekt społeczny. Korzystając z doświadczeń włoskich oraz kolegów z Czech, organizatorzy skorzystali do swojego projektu z powszechnie dostępnej całotwarzowej maski do amatorskiego nurkowania, produkowanej i dystrybuowanej przez firmę Decathlon.

Jak zapewniają, maska ta zapewnia wymaganą szczelność i nie ogranicza w znacznym stopniu pola widzenia. Umożliwia też komunikację.
- Maski zostają przez nas zmodyfikowane poprzez dodanie łącznika drukowanego w technologii 3D, do którego mocowany jest filtr o skuteczności wymaganej do zabezpieczenia użytkownika przed wirusem - zapewniają pomysłodawcy.

Jeśli macie takie w domach i chcecie je przekazać ludziom, którzy walczą o zdrowie innych, możecie je przynieść do Trzebińskiego Centrum Kultury (Dom Kultury „Sokół, ul. Kościuszki 74 w Trzebini), po wcześniejszym kontakcie telefonicznym, tel. 32 61 21 497.

Jak i również w Chrzanowie do MOKSiR (wejście z prawej strony) oraz w Libiążu do ZZ KONTRA przy ul. Górnicza 2.

Zbiórka jest organizowana dla pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i kilku oddziałów szpitalnych gdzie mogą trafiać chorzy z podejrzeniem COVID-19.

Więcej na ten temat tutaj.