Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Porządki przy Dworcowej. Szykuje się inwestycja?

22.04.2020 20:00 | 1 komentarz | 4 493 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Trwa porządkowanie działek w rejonie ul. Dworcowej w Trzebini. Wycinane są m.in. samosiejki. Mieszkańcy zastanawiają się, pod jaką inwestycję przygotowywany jest teren.

1
Porządki przy Dworcowej. Szykuje się inwestycja?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ten rejon Trzebini przeznaczony jest pod działalność przemysłową. Działa tu sporo spółek, a dużo działek zostało już zabudowanych. Kolejne są porządkowane.
O szykowane na tym terenie inwestycje zapytał radny z osiedla Piaski Wojciech Hajduk. W ostatnich dniach złożył w tej sprawie interpelację.

Jak poinformowano nas w urzędzie, ten teren nie należy do gminy, lecz znajduje się w rękach prywatnych.
Jak ustaliliśmy, jego dysponentem jest spółka Asetino z Krakowa. Już wcześniej inwestowała w tej części miasta, m.in. wybudowała dużą halę o powierzchni około 7000 metrów kwadratowych. Czy na porządkowanej działce powstanie jakiś nowy obiekt magazynowy lub hala produkcyjna?

W rozmowie z „Przełomem" Krzysztof Prokopowicz z zarządu Asetino sp. z o.o. poinformował, że w najbliższej przyszłości nie planuje się tu budowy hali czy magazynu, choć to niewykluczone w dalszej perspektywie. Dodał, że działka nie jest duża. Jej powierzchnia nie przekracza czterdziestu kilku arów. Powierzchnia hali, jeśli w przyszłości doszłoby do jej budowy, nie przekraczałaby 700-800 metrów kwadratowych. Jak usłyszeliśmy od przedstawiciela Asetino, prowadzone prace porządkowe wynikają z potrzeby zadbania o wygląd terenu przy Dworcowej.