Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Pies daje szanse wyjścia z domu w dobie koronawirusa

12.04.2020 12:00 | 0 komentarzy | 3 103 odsłony | Marek Oratowski

W czasie pandemii posiadanie czworonoga ma jeszcze jeden plus. Mimo obostrzeń legalnie możemy wyjść z nim na spacer.

0
Pies daje szanse wyjścia z domu w dobie koronawirusa
Mając psa możemy wychodzić bez obaw na spacery
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obecnie nie ma dowodów na to, że psy czy koty mogą być źródłem infekcji dla ludzi. Co ciekawe, niektórzy adoptują zwierzęta podczas tej trudnej sytuacji na czas kwarantanny i izolacji, by było im raźniej. Zgodnie z prawem obowiązującym aktualnie na czas epidemii, z psem nie może jedynie sama wyjść osoba poniżej 18. roku życia. Warto jednak w tym szczególnym czasie ograniczyć te spacery, unikać podczas wyjść innych ludzi. Nie umawiać się choćby z sąsiadami na wspólne wyprowadzanie zwierząt.

Wyjątek dotyczący spacerów z psami niektórzy próbowali - jak donosiły media - sprytnie wykorzystać. Na przykład w Hiszpanii i Włoszech właściciele psów na terenie całego kraju znaleźli sposób na łatwy zarobek, oferując wypożyczanie swoich pupili na długie spacery. W naszym kraju też bywały przypadki ich wypożyczania w ramach „pomocy sąsiedzkiej". W sieci nie brakuje ciekawych filmików. Cypryjczyk umieścił na przykład taki, na którym dron wyprowadza jego psa o imieniu Olivier na spacer po mieście.

W oba świąteczne dni większość osób na ulicach ziemi chrzanowskiej będą stanowić zapewne osoby ze swoimi pupilami. Pokażcie zdjęcia swoich psów podczas świątecznych spacerów na naszym Fb.