Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Czym charakteryzuje się materac hybrydowy i dlaczego warto wybrać go do swojej sypialni?

09.04.2020 10:57 | 0 komentarzy | 1 312 odsłona | red

Materiał promocyjny

Materac hybrydowy to unikatowe, nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie konstrukcji materaców, łączące w sobie to, co najlepsze, z materaców piankowych i sprężynowych. Materace hybrydowe to jedne z najwygodniejszych materaców. Zobacz dlaczego.

0
Czym charakteryzuje się materac hybrydowy i dlaczego warto wybrać go do swojej sypialni?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materac hybrydowy – sprężysty jak kieszeniowy, miękki jak piankowy

Materace hybrydowe zasługują na miano produktu premium. Pod kilkoma różnymi warstwami pianki kryją sprężyny upakowane w pojedynczych kieszeniach. Dzięki temu materac nie przenosi drgań i mogą na nim wygodnie spać dwie osoby. Z kolei warstwy pianki wysoko elastycznej sprawiają, że materac wydaje się bardziej miękki niż klasyczny materac sprężynowy. To swoiste połączenie najlepszych cech sprężyn i pianki zaowocowało stworzeniem materaców niezwykle wygodnych, ale i zdrowych. Zapewniają komfortowy sen między innymi poprzez utrzymanie kręgosłupa w linii prostej i dobre dopasowanie do linii bioder, co jest istotne zwłaszcza dla osób lubiących spać na wznak. O sprawny kręgosłup warto dbać na wiele sposobów. Na przykład, śpiąc na dobrze dobranym materacu hybrydowym.

Materac hybrydowy – najważniejsze cechy

Już na pierwszy rzut oka widać, że materac hybrydowy jest wyraźnie wyższy od innych materaców. To dlatego, że składa się z kilku warstw i rodzajów pianek oraz kieszeni ze sprężynami. Nie zastosowano tu kompromisu polegającego na upchnięciu cienkich warstw i niskich sprężyn w określonej wysokości materaca, ale pozwolono mu nieco „urosnąć”. Wysoki materac to dodatkowy atut dla osób, które mają trudności ze wstawaniem i lubią spać na wysokich łóżkach.

Materace hybrydowe charakteryzują się dobrą przepuszczalnością powietrza oraz zdolnością do odprowadzania wilgoci. Nie gromadzi się w nich kurz, pleśń ani alergeny. Dzięki temu mogą być z powodzeniem używane przez osoby z alergiami o różnym podłożu.

Większa niż zazwyczaj grubość materaca oraz kilka niezależnych warstw pianki sprężyn sprawiają, że materace te są bardzo odporne na zniekształcenia i punktowe wgniecenia.

Dobrym przykładem materaca hybrydowego jest Materac dance. Zastosowano w nim piętnastocentymetrowe sprężyny oraz trzy różne typy pianki, między innymi piankę termoelastyczną, która dopasowuje się do krzywizn ciała pod wpływem jego temperatury. Jeśli dodamy do tego siedem stref twardości i właściwości antyalergiczne, otrzymujemy materac idealny. Dowodem na jego trwałość jest aż piętnaście lat gwarancji. Pokrowiec materaca można zdjąć i uprać w temperaturze 40°C.

Materac hybrydowy – dla kogo

Materac hybrydowy nadaje się dla każdego. Oczywiście, jak każdy inny materac, powinien być odpowiednio dobrany pod względem rozmiaru i stopnia twardości. Są jednak osoby, które szczególnie docenią właściwości materaców hybrydowych. To przede wszystkim borykający się ze zwyrodnieniami stawów i chorobami kręgosłupa – materac hybrydowy zapewnia idealne podparcie najważniejszym punktom ciała, jednocześnie dając wygodę i miękkość tak potrzebną w przypadku odczuwania bólu lub dyskomfortu.

Materace hybrydowe polecane są też osobom o znacznej wadze. Gruba warstwa pianki oraz duża liczba sprężyn ukrytych w pojedynczych kieszeniach dają bardzo wyraźne podparcie i stabilizację kręgosłupowi. Taki materac nawet pod osobą o bardzo dużej wadze nie jest w stanie całkowicie się zapaść.

Materiał promocyjny