Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

TRZEBINIA. Sala piękna, ale z widowni niewiele widać

20.10.2011 19:00 | 4 komentarze | 9 865 odsłon | red
Po ponad roku od rozpoczęcia budowy w czwartek oficjele przecięli wstęgę w hali wybudowanej przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini.
4
TRZEBINIA. Sala piękna, ale z widowni niewiele widać
Pierwszy mecz siatkówki w nowej hali zagrały reprezentacje starostwa i nauczycieli ZSECH
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po ponad roku od rozpoczęcia budowy w czwartek oficjele przecięli wstęgę w hali wybudowanej przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini.

- Byliśmy tak zdecydowani postawić tę salę, że nawet padały propozycje, by wybudować ją na dachu szkoły – powiedział starosta Adam Potocki. Ostatecznie – mimo początkowych protestów części mieszkańców sąsiednich bloków – hala stanęła na asfaltowym boisku.

Dyrektor szkoły Renata Bębenek przypomniała, że do tej pory zajęcia z wychowania fizycznego odbywały się w ciasnych pomieszczeniach. Dodała, że to najlepszy prezent na obchodzony niedawno jubileusz 50-lecia "ekonomika". Goście uroczystości otwarcia wręczyli jej piłki. 

Minusem jest brak przewiązki. Już na pierwszy rzut oka widać też, że niefunkcjonalna jest widownia na 84 miejsca. Na wysokości oczu siedzących zamontowano barierki. Jak powiedzieli nam projektanci z Progresbudu Wojciech Włodarczyk i Monika Pękala, ze względu na niewielką powierzchnię zabudowy (1253 m.kw.) i wymogi dotyczące wysokości barierek trudno było inaczej zaprojektować widownię.

W hali mieszczą się dwie sale gimnastyczne, szatnie, pokój nauczycielski, gabinet pierwszej pomocy medycznej, pomieszczenie gospodarcze i sanitariaty. Pierwszy mecz w obiekcie rozegrali siatkarze starostwa i nauczyciele ZSECH.

Obiekt kosztował 4,2 miliona złotych. Z tego milion starostwu dołożyła gmina. Projekt wykonała chrzanowska firma Progresbud a roboty Chemobudowa SA w Krakowie.

Marek Oratowski