Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Koronawirus wpłynie na odbiór śmieci? To nie jest wykluczone

27.03.2020 10:07 | 7 komentarzy | 4 733 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Narastanie pandemii koronawirusa może spowodować, że odbiór odpadów nie będzie realizowany tak jak dotychczas. Firma odbierająca śmieci z Chrzanowa, Trzebini i Libiąża szykuje się na wystąpienie sytuacji kryzysowej.

7
Koronawirus wpłynie na odbiór śmieci? To nie jest wykluczone
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do związku gospodarki komunalnej w Chrzanowie dotarło pismo od Przedsiębiorstwa Wielobranżowego MIKI.

- W tym wyjątkowym czasie musimy być wspólnie przygotowani na sytuacje kryzysowe tj. brak pracowników, brak możliwości odbioru lub transportu odpadów, brak instalacji zdolnych do przyjęcia odpadów, czasową przymusową kwarantannę - przestrzega PW MIKI, zajmujące się odbiorem odpadów z Chrzanowa, Libiąża i Trzebini.

Firma przestrzega, że ze względu na pandemię koronowirusa, może dojść do zakłóceń i odstępstw w odbiorze śmieci.

- Prosimy, abyście Państwo rozważyli już dziś, które z elementów świadczonej przez nas usługi mają dla Państwa kluczowe znaczenie, a z których można czasowo, z uwagi na wystąpienie nadzwyczajnych okoliczności, zrezygnować - pisze PW MIKI do związku.

Rozważanych jest kilka scenariuszy, m.in. czasowe zmiany w harmonogramie odbioru śmieci, czasowe wstrzymanie obsługi PSZOK-ów, odbiór odpadów różnych frakcji jednym pojazdem, odbiór wyłącznie odpadów zmieszanych, wstrzymanie odbioru odpadów z miejsc objętych kwarantanną do czasu opracowania odpowiednich procedur i zakupu odpowiednich materiałów ochronnych.
Firma oczekuje od związku szybkiej odpowiedzi na pismo.