Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Dodatkowe kursy i specjalne naklejki na autobusach

25.03.2020 12:46 | 1 komentarz | 3 384 odsłony | Michał Koryczan

Działania MPK w Krakowie mają związek z ogłoszonymi przez rząd ograniczeniami w przemieszczaniu się.

1
Dodatkowe kursy i specjalne naklejki na autobusach
Fot. MPK w Krakowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak czytamy w komunikacie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie przygotuje informację o liczbie pasażerów, którzy jednorazowo będą mogli podróżować w poszczególnych typach tramwajów i autobusów.

Taka informacja będzie umieszczona na drzwiach każdego pojazdu. Naklejki będą zawierały liczbę dostępnych miejsc siedzących podzieloną przez połowę, zgodnie z wytycznymi podanymi na wtorkowej konferencji prasowej przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Jednocześnie zostanie przygotowany dodatkowy rezerwowy tabor tramwajowy i autobusowy. Od czwartku (26 marca) będzie to nawet 20 tramwajów i 50 autobusów dostępnych każdego dnia do wykorzystania na tych liniach, gdzie pasażerów pojawi się więcej niż dostępna liczba miejsc w pojeździe.

O większej liczbie osób czekających na przystankach będą informować dyspozytorów MPK kierowcy i motorniczowie. Pojazdy będą rozmieszczone w różnych punktach miasta. Tak aby jak najszybciej mogły zacząć wykonywać dodatkowe kursy.

Przypomnijmy, że autobusy krakowskiego MKP jeżdżą m.in. do krzeszowickiej gminy. Chodzi o linię 278 relacji Kraków - Krzeszowice.

Przeczytaj również:

Na tych trasach minibusy przestały kursować

Przewoźnik zawiesił kursy do Krakowa i Katowic

MPK Kraków zmienił rozkłady jazdy autobusów

Uwaga pasażerowie! Będzie mniej kursów autobusów miejskich