Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

PZPN zdecydował w sprawie rozgrywek ligowych. Co jeśli nie uda się ich dokończyć?

13.03.2020 09:00 | 0 komentarzy | 4 154 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 13:00

AKTUALIZACJA

W związku z epidemią koronawirusa sezon piłkarski w Polsce może się zakończyć wcześniej niż planowano.

0
PZPN zdecydował w sprawie rozgrywek ligowych. Co jeśli nie uda się ich dokończyć?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Polski Związek Piłki Nożnej Zebrał się w czwartek na nadzwyczajnym posiedzeniu. Zdecydował, że rozgrywki Ekstraklasy, I ligi oraz II ligi, a także Pucharu Polski będą kontynuowane.

Z kolei zmagania w III lidze oraz pozostałych klasach rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostały zawieszone do 29 marca włącznie.

Przypomnijmy, że w środę Małopolski Związek Piłki Nożnej postanowił zawiesić wszystkie rozgrywki piłkarskie (seniorskie od IV ligi do C-klasy, oraz kobiece, młodzieżowe i dziecięce) w całym województwie.

W piątek zapadła decyzja o odwołaniu najbliższych kolejek ekstraklasy, I oraz II ligi.

PZPN zdecydował, że w przypadku braku możliwości rozgrywania meczów, zmagania ligowe mogą zostać zakończone pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych spotkań. Wówczas wzięta zostanie pod uwagę kolejność z tabeli po ostatniej pełnej rozegranej kolejce.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa część lokalnych klubów futbolowych zawiesiło do odwołania treningi. To m.in. MKS Trzebinia, MKS Fablok Chrzanów, Świt Krzeszowice, Polonia Luszowice, Błyskawica Myślachowice i Victoria 1918 Jaworzno.

- Zobaczymy co będzie dalej. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji. Bezpieczeństwo i życie to wartości ważniejsze niż cokolwiek innego - mówi Jacek Pająk, prezes MKS Trzebinia.