Marcin Skoczylas rzucał na zawołanie. Poprowadził MTS do zwycięstwa (WIDEO)

29.02.2020 21:00 | 0 komentarzy | 4 136 odsłony | Marek Oratowski

Pierwszoligowcy MTS Chrzanów stoczyli w sobotni wieczór zacięty, ale zwycięski bój z akademikami z Białej Podlaskiej.

0
Bramkę dla MTS-u rzuca Konrad Łuczyński

MTS Chrzanów - AZS AWF Biała Podlaska 36-35 (20-20)
MTS: Górkowski, Małodobry -M. Skoczylas 13, Łuczyński 7, Rola 5, Wierzbic 3, Orlicki 3, A. Danysz 2, Madeja 2, Krasucki 1, D. Skoczylas, Stroński, Romian

Po wyrównanym początku do głosu doszli goście, którzy w 20. minucie prowadzili 14-11. Jednak jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili do remisu. Druga połowa to walka o każdą piłkę. Wynik najczęściej oscylował wokół remisu. W końcówce gra się zaostrzyła. Goście kilka razy grali w osłabieniu (nawet podwójnym), a ich zawodnik Leon Łazarczyk za brutalne wejście obejrzał czerwoną kartkę. To sprawiło, że chrzanowianie w 56. minucie prowadzili 35-32. Mimo kilku niecelnych uderzeń zdołali obronić przewagę, która stopniała ostatecznie do jednej bramki.

- O naszej wygranej zdecydował kolektyw. Zespół Białej Podlaskiej wyjątkowo mi leży. Kiedyś w meczu wyjazdowym rzuciłem mu 18 bramek. Dziś było ich 13 - cieszył się Marcin Skoczylas, najskuteczniejszy w zespole MTS-u.