Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Zobacz, jak zmieniły się obiekty Świtu Krzeszowice - pierwszego klubu trenera Adama Nawałki (ZDJĘCIA)

22.02.2020 12:00 | 0 komentarzy | 3 850 odsłony | Michał Koryczan

Jeszcze niedawno szatnie i prysznice na stadionie w Krzeszowicach straszyły wyglądem. Na całe szczęście dzisiaj to już historia.

0
Zobacz, jak zmieniły się obiekty Świtu Krzeszowice - pierwszego klubu trenera Adama Nawałki (ZDJĘCIA)
Wyremontowane pomieszczenie z prysznicami dla piłkarzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Świt Krzeszowice to jeden z najbardziej rozpoznawalnych klubów sportowych w regionie. To tutaj karierę trenerską rozpoczynał Adam Nawałka, były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski oraz szkoleniowiec takich klubów jak: Wisła Kraków, Górnik Zabrze i Lech Poznań. Na murawie krzeszowickiego stadionu grali piłkarze, którzy później trafiali do ekstraklasy, czyli m.in. Piotr Giza i Michał Miśkiewicz.

Obecnie pod względem sportowym Świtowi daleko do najlepszych lat. Drużyna futbolowa rywalizuje w rozgrywkach A-klasy, czyli na siódmym poziomie krajowych rozgrywek.

Na lepsze zmieniają się za to obiekty. Dzięki pracy działaczy oraz wsparciu sponsorów udało się w ostatnich miesiącach wykonać inwestycje warte ok. 60 tys. zł.

Wyremontowana została sala konferencyjna. Wewnątrz pojawiły się m.in. gabloty z pucharami zdobytymi przez zawodników Świtu i klubowymi pamiątkami. Wzdłuż części trybun została ułożona kostka brukowa. Zmodernizowane zostały także szatnie i prysznice dla piłkarzy oraz sędziów, a także pralnia.

Klub nie zamierza na tym przestać. Remontu wymagają zarówno hala sportowa, jak również trybuny. Jedna z nich nie nadaje się, aby na nią wpuścić kibiców. Zarząd szuka możliwości pozyskania dotacji na ten cel.

Czytaj również: Tak wygląda stadion Fabloku