Chrzanów

Trzebinia pewnie pokonała Fablok. Zawodnik zagrał na nowej pozycji

19.02.2020 19:13 | 5 komentarzy | 5 785 odsłon | Michał Koryczan

W środowym meczu sparingowym piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia wygrali z występującym w A-klasie Fablokiem Chrzanów.

5
Marcin Szczurek (z prawej) strzelił pierwszego gola dla Trzebini w wygranym meczu z Fablokiem

Sparingi

Fablok Chrzanów - MKS Trzebinia 0-3 (0-1)

0-1 Marcin Szczurek (41), 0-2 Szymon Barczyk (56), 0-3 Adrian Gałka (58)

Chrzanów: Prowalski - Klocek (80. Surowiec), Trzeciak, Kadłuczka (63. Kawala), Fudali (55. testowany 2), Brzezoń, Domurat (75. Wójcik), testowany 1 (83. Mysiura), Sabuda, Pabis (63. Ferdek), Matys (83. Gądek)

Trzebinia: Cwynar - Mrożek, Ruczyński, Kiczyński, M. Marszałek, Sochacki, Stachowski, Barczyk, Wierzba, Zając, Szczurek oraz Wentrys, Jarosz, Martyniak, Kurek, Gałka, Bugdalski, Blaszke

Mecze Fabloku Chrzanów z trzebińskim MKS, a wcześniej z Górnikiem Siersza i Hutnikiem Trzebinia (MKS powstał w 2000 r. z połączenia tych dwóch ostatnich klubów) zawsze należały do piłkarskich klasyków ziemi chrzanowskiej. Spotkania przyciągały na trybuny po kilkuset, a nawet przeszło tysiąc kibiców. Obecnie oba kluby mogą się mierzyć (oczywiście jeśli chodzi o piłkę seniorską) jedynie w Pucharze Polski lub w sparingach. Drużyna z Trzebini rywalizuje bowiem w czwartej lidze, a zespół z Chrzanowa w A-klasie.
W środowym meczu kontrolnym górą okazała się wyżej notowana ekipa „żółto-czarnych". Po pierwszej połowie czwartoligowcy prowadzili 1-0 po golu Marcina Szczurka, który zagrał na nietypowej dla siebie pozycji, czyli napastnika. W drugiej połowie do siatki chrzanowian trafili Szymon Barczyk oraz Adrian Gałka i MKS Trzebinia zwyciężył 3-0.