Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Ponad 150 tysięcy euro na prace w skansenie

19.02.2020 08:00 | 0 komentarzy | 3 287 odsłony | Michał Koryczan

Na wiosnę w muzeum w Wygiełzowie mają się rozpocząć kolejne inwestycje.

0
Ponad 150 tysięcy euro na prace w skansenie
Ze względu na prowadzone roboty, punkt kasowy zostanie przeniesiony w inne miejsce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chodzi o projekt „Muzea otwarte" realizowany w ramach polsko-słowackiego Programu Współpracy Transgranicznej Interreg. Jednym z jego partnerów jest Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec.

Instytucja otrzyma 151 690,74 euro na prace na rynku małomiasteczkowym, czyli terenie wokół domu z Alwerni, domu z Chrzanowa oraz karczmy z Minogi.

- Mają tam zostać zakomponowane historyczne nawierzchnie dawnych rynków miasteczek małopolskich, a w otoczeniu budynków powstanie ścieżka edukacyjna i ogród sensoryczny z różnymi urządzeniami, prezentującymi naszą kulturę materialną, a więc wszystko to, co powstawało z drewna, kamienia, wikliny. Zamontowane zostaną także zabawki dla dzieci z niepełnosprawnościami. Poszerzona będzie część warsztatowa o miejsce do toczenia naczyń z gliny oraz piec polowy do ich wypalania - mówi Marek Grabski, dyrektor muzeum w Wygiełzowie.

Prace mają się rozpocząć w marcu. W związku z tym, na około miesiąc do spichlerza z Bobrka zostanie przeniesiony punkt kasowy oraz Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej. Cała inwestycja ma się zakończyć jeszcze w wakacje.