Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Trzebinia wygrała z byłym pierwszoligowcem

12.02.2020 19:18 | 2 komentarze | 3 906 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 20:00

AKTUALIZACJA

Piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia pokonali Kmitę Zabierzów w swoim trzecim zimowym sparingu.

2
Trzebinia wygrała z byłym pierwszoligowcem
Łukasz Sochacki i Szymon Kurek zdobyli bramki dla MKS w wygranym sparingu z Kmitą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PIŁKA NOŻNA

Sparingi

MKS Trzebinia - Kmita Zabierzów 2-0 (2-0)

1-0 Łukasz Sochacki (22), 2-0 Szymon Kurek (37)

MKS: Wróbel (70. Cwynar) - Martyniak (46. Mrożek), Bugdalski (46. Ruczyński), Kiczyński, Marszałek, Górka (70. Martyniak), Stachowski (46. Barczyk), Sz. Kurek (46. Szczurek), Wierzba (46. Gałka), Zając (70. Stachowski), Sochacki (85. Perek)

Trzebińscy futboliści mają za sobą trzy zimowe mecze kontrolne. W pierwszym z nich pokonali 2-0 MRKS Czechowice-Dziedzice. W drugim sparingu, rozegranym w minioną sobotę ulegli z kolei Drzewiarzowi Jasienica aż 1-6.
W środowym spotkaniu MKS powtórzył wynik z pierwszego w tym roku pojedynku. Trzebinianie pokonali 2-0 Kmitę Zabierzów, a więc klub, który jeszcze w sezonie 2008/2009 rywalizował na szczeblu pierwszej ligi, rywalizując m.in. z Widzewem Łódź, Zagłębiem Lubin, Koroną Kielce, Podbeskidziem Bielsko-Biała czy Wisłą Płock. Barw Kmity bronili wtedy m.in. Tomasz Wróbel, obecny golkiper MKS oraz Dariusz Gawęcki, znany z późniejszych występów w Trzebini.
- Bardzo dobrze wspominam czas spędzony w klubie z Zabierzowa. W Kmicie zagrałem w pierwszej  lidze w bardzo młodym wieku. Mało który klub w tamtych czasach dawał szansę tak młodemu bramkarzowi. Podziękowania należą się również trenerowi Robertowi Moskalowi,  który się nie bał i mi wtedy zaufał - opowiada Tomasz Wróbel.
Dzisiaj w Zabierzowie o ligowych pojedynkach z tak uznanymi firmami mogą tylko pomarzyć. Kmita rywalizuje bowiem w krakowskiej klasie okręgowej.
Wynik środowego sparingu pomiędzy ekipami z Trzebini i Zabierzowa ustalony został w pierwszej połowie. Najpierw do siatki trafił Łukasz Sochacki, a drugiego gola dorzucił Szymon Kurek.
- Dzisiejszy sparing oceniam na plus. Podobnie jak w meczu z Drzewiarzem zagrało sporo juniorów i dzisiaj zdecydowanie lepiej to wyglądało. Co prawda przeciwnik nie był aż tak wymagający jak sobotni, ale każdy mecz daje więcej od treningu - mówi Tomasz Wróbel.
Kolejny mecz kontrolny MKS rozegra w sobotę, 15 lutego, o godz. 11. Na boisku w Chełmku „żółto-czarni" zmierzą się z LKS Czaniec (śląska czwarta liga).