Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Zadbaj o kręgosłup. Jakie zabiegi są najlepsze?

11.02.2020 10:15 | 0 komentarzy | 760 odsłon | red

Materiał promocyjny

Ból pleców potrafi być bardzo uciążliwy. Najczęściej jest spowodowany przeciążonym kręgosłupem. Kiedy dolegliwości dają się już mocno we znaki, trzeba oddać się w ręce specjalisty, który przeprowadzi serię zabiegów mających doprowadzić nasze plecy do jak najlepszego stanu.

0
Zadbaj o kręgosłup. Jakie zabiegi są najlepsze?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zapobiegaj, zamiast leczyć

Niestety, większość z nas prowadzi tryb życia, który jest mało sprzyjający dla naszych pleców, w tym kręgosłupa. Albo praca fizyczna, albo biurowa. W obu przypadkach nadwyrężamy najważniejsze rusztowanie naszego ciała. W przypadku pracy fizycznej najczęstszą przyczyną urazów kręgosłupa jest nieumiejętne przenoszenie ciężkich przedmiotów. Należy pamiętać, że ich podnoszenie zawsze powinno zaczynać się od ugiętych nóg. W ten sposób amortyzujemy plecy.

Natomiast praca biurowa, przy komputerze, niesie inne zagrożenia. Źle siedzimy – plecy powinny być cały czas w kontakcie z oparciem fotela. Najgorszą możliwą pozycją jest ta zsunięta, która ogromnie obciąża zwłaszcza odcinek lędźwiowy. Warto o tych zasadach pamiętać. Dzięki temu kręgosłup na pewno nam się odwdzięczy. Dobrze jest też dodać do codziennej rutyny kilka ćwiczeń, jak rozciąganie czy pompki, dzięki którym wzmocnimy mięśnie podtrzymujące kręgosłup.

Masaż, drenaż, a może prądy lecznicze?

Często jednak okazuje się, że jest późno na doraźną pomoc i nic nie wskóramy domowymi metodami. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak udać się do specjalisty, który wykona zabiegi rehabilitacyjne na kręgosłup. Jest ich naprawdę sporo. Ten, który zostanie wybrany – albo kilka z nich – będzie ściśle związany ze stanem pacjenta. Trzeba pamiętać, że rehabilitant wcześniej przeprowadza szczegółowy wywiad zdrowotny, na podstawie którego decyduje o konkretnym zabiegu. Sprawdź zabiegi rehabilitacyjne kręgosłupa na stronie wojnar.pl/zabiegi-rehabilitacyjne-kregoslupa/

Jednym z najpopularniejszych i jednocześnie najstarszych zabiegów rehabilitacyjnych na kręgosłup jest masaż. Nie tylko poprawia stan psychofizyczny całego organizmu poprzez lepsze ukrwienie i rozluźnienie mięśni, ale też świetnie wpływa na cały kręgosłup oraz kończyny dolne. Innym znanym zabiegiem jest drenaż limfatyczny, który stymuluje usuwanie z organizmu toksycznych złogów zalegających w żyłach. Polega na powolnym masażu od dołu ku górze, co ułatwia oczyszczenie. Nie tylko pomaga na kręgosłup, ale też chroni przed stanami zapalnymi.

Do często wykorzystywanych zabiegów należą także prądy lecznicze, które świetnie działają na kręgosłup. Jest kilka rodzajów takiego leczenia. Elektrostymulacja za pomocą prądów o małej częstotliwości, dzięki czemu mięśnie działają jak podczas ćwiczeń, a ból maleje. Są również prądy diadynamiczne o działaniu przeciwbólowym oraz interferencyjne, poprawiające krążenie – stosuje się je do zmniejszenia obrzęków.

Materiał promocyjny