Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Czy nadchodzi koniec ery palenia węglem?

29.01.2020 13:30 | 94 komentarze | 8 051 odsłon | Tadeusz Jachnicki

Mieszkańcy 5 gmin położonych najbliżej Krakowa wystąpili z wnioskiem o niezwłoczne ogłoszenie stanu klęski żywiołowej w związku z zanieczyszczeniem powietrza. Tymczasem samorząd wojewódzki szykuje się do wprowadzenia ograniczeń palenia węgla i drewna.

94
Czy nadchodzi koniec ery palenia węglem?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"W związku z utrzymującym się katastrofalnym stanem jakości powietrza, występującym wskutek spotęgowania destrukcyjnego wpływu niskiej emisji z pyłowych, przestarzałych palenisk domowych na terenie wszystkich gmin ościennych Krakowa (...) wnosimy o niezwłoczne ogłoszenie stanu klęski żywiołowej - klęski SMOGU - na terenie gmin ościennych Krakowa" - czytamy we wspomnianym wniosku.

O tym jakie kroki dla obszaru całego województwa, w tym ziemi chrzanowskiej, planuje podjąć samorząd wojewódzki w walce o czyste powietrze, piszemy w bieżącym numerze tygodnika "Przełom". Czy nadchodzi koniec ery palenia węglem?

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z radnym wojewódzkim Rafałem Kosowskim, który w bieżącym numerze tygodnika nakreśla szczegóły i przybliża mające nadejść zmiany.