Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Stres. Jak sobie z nim radzić?

27.01.2020 10:42 | 0 komentarzy | 968 odsłon | red

Materiał promocyjny

Większość z nas żyje w biegu, zapominając o sobie w natłoku obowiązków i różnych zdarzeń. Bez wątpienia takie tempo życia sprzyja pojawianiu się coraz większego stresu oraz nerwów, które mogą nieść za sobą poważne konsekwencje. Jak sobie radzić ze stresem?

0
Stres. Jak sobie z nim radzić?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak stres wpływa na nasz organizm?

Życie w biegu sprawia, że nasz organizm traci swoją równowagę. W takich sytuacjach jej miejsce zastępuje stres i nerwy. Oczywiście, taka reakcja może mieć również pozytywne skutki i mobilizować nas do działania. Jednak po przekroczeniu pewnej granicy pozostaje jedynie realnym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia. Jak rozpoznać, kiedy pozytywny stres zamienia się w negatywny? Wśród objawów możemy wymienić kłopoty z pamięcią i koncentracją, pobudzenie i drażliwość, wahania nastrojów, a w konsekwencji poczucie osamotnienia, głęboki smutek, lęki. Są to sygnały, które przekazuje nam nasza psychika. Jednak ciało również może dać do zrozumienia, że powinniśmy zwolnić. Stres może powodować: nudności, zawroty głowy, zmęczenie, wypadanie włosów, problemy żołądkowe czy też szybsze tętno i nerwobóle.

Co pić i jeść, aby się mniej stresować?

Jeżeli pojawiają się wyżej wymienione objawy, powinniśmy zmienić swój styl życia i wyeliminować bodźce powodujące stres. Okazuje się, że ograniczenie negatywnych konsekwencji jest możliwe dzięki odpowiedniej diecie. Na początku warto wspomnieć o piciu naparów z ziół, które uspokoją organizm i pomogą zasnąć, na przykład melisa, lawenda czy też chmiel. Powinniśmy zadbać o dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki magnezu oraz potasu. Znajdziemy je między innymi w: bananach, gorzkiej czekoladzie, orzechach i pestkach, suszonych owocach, a także pomidory, szpinak czy też soczewica. Równie ważne okazuje się również wspomaganie pracy mózgu i układu nerwowego, dostarczając cynk, wapń, witaminy z grupy B, kwasy tłuszczowe omega-3 czy tryptofan. Jakie produkty zawierają te składniki odżywcze? Szukając porad na temat zdrowia, odżywiania, a także funkcjonowania organizmu warto odwiedzić serwis Dietetyk.guru.

Dobry sen, czyli sposób na zmniejszenie stresu

Jednym z objawów stresu są problemy ze snem. Aby ich uniknąć, należy zadbać o wyciszenie oraz doprowadzenie organizmu do odpowiedniej równowagi. Mogą nam w tym pomóc nawet najprostsze czynności takie jak: wywietrzenie pokoju, zadbanie o całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Warto również zrezygnować z odpoczynku przed telewizorem, smartfonem lub innymi urządzenia elektronicznymi na rzecz dodatkowej drzemki, słuchania wyciszającej muzyki. Bardzo często może pomóc również rozpylenie odpowiedniego zapachu w powietrzu, na przykład lawendy. Bez wątpienia wprowadzenie kilku prostych porad może pomóc w walce z tak poważnym przeciwnikiem jak stres. Mimo to warto zapoznać się również z innymi rozwiązaniami i poradami specjalistów.

Zdjęcia: Pixabay.com

Materiał promocyjny