Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

PSZOK przyjmie odpady zielone, ale tylko rozdrobnione

23.01.2020 13:02 | 3 komentarze | 3 898 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Tylko rozdrobione odpady zielone są przyjmowane w punktach selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Chrzanowie, Libiążu i Trzebini. Osoba je przywożąca pozostawia je tam bezpłatnie, ale ma sama umieścić je we wskazanym przez pracownika PSZOK kontenerze.

3
PSZOK przyjmie odpady zielone, ale tylko rozdrobnione
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przekonał się o tym dziś pan Bogdan z Trzebini. Podciął drzewa na swojej działce. Gałęzi uzbierało się sporo. Nie było szans, by zmieściły się do kubła na odpady BIO.

Dziś rano odstawił więc je do PSZOK-u przy ulicy Piłsudskiego w Trzebini. Tam usłyszał, że długie na 1-2 metry gałęzie musi najpierw pociąć, by zostały przyjęte.
- Tak mówi regulamin - poinformowała go pracowniczka PSZOK-u.

Potwierdza to Piotr Krok, kierownik operacyjny w Przedsiębiorstwie Wielobranżowym MIKI, które na zlecenie związku gospodarki komunalnej prowadzi PSZOK-i w trzech gminach.
- Przyjmując odpady do punktu selektywnej zbiórki, trzymamy się zasad zawartych w regulaminie ustalonym przez Związek Międzygminny Gospodarka Komunalna - tłumaczy.
- Nie chodzi o to, żeby rozdrabniać gałęzie na wiór. Wystarczy, by zmieściły się do worków lub pojemnika na bioodpady - dodaje członek zarządu ZMGK Waldemar Wszołek.

Szczegółowe informacje dotyczące PSZOK-ów wraz z regulaminem znajdziesz TUTAJ