Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Mieszkańcy Trzebini wśród najczęściej interweniujących

23.01.2020 11:00 | 10 komentarzy | 5 393 odsłon | Tadeusz Jachnicki

W ciągu ostatnich dwóch tygodni urząd marszałkowski otrzymał ponad 160 zgłoszeń w związku z podejrzeniem łamania przepisów środowiskowych w Małopolsce.

10
Mieszkańcy Trzebini wśród najczęściej interweniujących
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Znakomita większość informacji przesłanych przez mieszkańców w ubiegłym tygodniu dotyczyła spalania odpadów w domowych piecach i kominkach.
Najwięcej zgłoszeń przesłali mieszkańcy gmin: Kraków, Trzebinia, Wieliczka i Zabierzów.

- Każdego dnia docierają do nas nowe sygnały od mieszkańców, którzy skarżą się na sąsiadów palących w piecu czym popadnie. Piszą o tym, że mają problemy z oddychaniem, że duszą się dławiącym powietrzem - mówi wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Łącznie, od czasu uruchomienia formularza ekointerwencji w marcu ubiegłego roku Małopolanie przesłali ponad 1400 próśb o pomoc i kontrolę. Najwięcej zgłoszeń pochodziło z gmin: Zabierzów (77), Nowy Sącz (73), Kraków (70), Kalwaria Zebrzydowska (64), Trzebinia (61).

Formularz ekointerwencji jest dostępny tutaj. Za jego pośrednictwem mieszkańcy Małopolski mogą zgłaszać wszelkie przypadki łamania przepisów środowiskowych. Każde zgłoszenie zostaje przekierowane do właściwego organu kontroli. Jednocześnie urząd marszałkowski prosi o informację zwrotną na temat wyników przeprowadzonych działań kontrolnych.