Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Odpady BIO można wystawić w workach lub zastępczych pojemnikach. Tylko w styczniu

16.01.2020 18:05 | 6 komentarzy | 4 818 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Związek Międzygminny Gospodarka Komunalna zareagował na zamieszanie z pojemnikami na bioodpady. Informuje, że ci mieszkańcy, którzy nie otrzymali kubła na czas, mogą wystawić odpady BIO w innych, zastępczych pojemnikach lub workach. Wystarczy, że je odpowiednio oznaczą.

6
Odpady BIO można wystawić w workach lub zastępczych pojemnikach. Tylko w styczniu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak już informowaliśmy, część mieszkańców Chrzanowa, Trzebini i Libiąża nie otrzymała brązowych pojemników przed terminem wywozu bioodpadów.

- 14 stycznia odbierano bioodpady z mojego osiedla. Śmieciarka jeździła pusta. Nikt kubłów nie wystawił, bo ich nam nie dostarczono - mówi Joanna Gruca z chrzanowskiego osiedla Kąty.

Dziś zarząd związku ogłosił komunikat.
- Mieszkańcy, którzy do terminu odbioru bioodpadów nie otrzymali brązowych pojemników, wyjątkowo w styczniu mogą wystawić odpady BIO w innych, zastępczych pojemnikach lub w workach. W takim wypadku należy oznaczyć worek lub pojemnik w sposób niebudzący wątpliwości - np. poprzez naklejenie w widocznym miejscu kartki z napisem „BIO" lub „BIOODPADY - infomuje związek.

ZMGK zapowiada też wyznaczenie dodatkowego terminu na odbiór bioodpadów w lutym lub marcu. Informacja na ten temat będzie dostępna na facebookowym profilu związku oraz na jego stronie internetowej. Informacji można będzie też zasięgnąć w firmie odbierającej odpady, czyli w PW MIKI.