Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Przebudowa skateparku w Chrzanowie pod znakiem zapytania

02.01.2020 21:10 | 11 komentarzy | 4 191 odsłony | Łukasz Dulowski

Opozycja w Radzie Miejskiej w Chrzanowie chce „zdjąć" 1 mln 465 tys. zł, zaplanowane na modernizację skateparku na osiedlu Południe, choć jest już po przetargu.

11
Przebudowa skateparku w Chrzanowie pod znakiem zapytania
Obecnie skatepark na osiedlu Południe w Chrzanowie jest zamknięty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jest to propozycja 11 radnych. To klub Prawo i Sprawiedliwość (Krzysztof Kasperek, Roman Madejski, Paweł Szczypta, Stanisław Czarny, Ryszard Leśniak, Grzegorz Jakubik), klub Wspólny Chrzanów (Andrzej Filipczak, Ryszard Kosowski, Dorota Kośmider) i dwóch radnych niezrzeszonych (Tomasz Brożek, Marcin Kraus).

Chcą 1 mln 465 tys. zł przeznaczyć na „zakup i montaż rekreacyjnych basenów letnich na osiedlu Kąty". W uzasadnieniu piszą dalej: „Skatepark należy wyremontować i zagwarantować bezpieczeństwo dla korzystającej z niego młodzieży. Środki finansowe potrzebne do tego celu można zabezpieczyć z funduszy w ramach Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii".

Burmistrz Robert Maciaszek twierdzi, że nie wycofa się ze swoich obietnic, dotyczących skateparku, bo - jak mówi - ma „jedno nazwisko".

Opozycja dała mu czas na przemyślenia do 14 stycznia, do godz. 16, na kiedy zostało zaplanowane wznowienie sesji budżetowej, przerwanej 30 grudnia.

Burmistrz Robert Maciaszek rozpoczął na swoim facebookowym profilu kampanię, pisząc: "Większość może przegłosować wszystko, ale społeczeństwa obywatelskiego nikt nie zlikwiduje! Brawo Wy!".

 

Ludzie:

Robert Maciaszek

Robert Maciaszek

Burmistrz gminy Chrzanów.