Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Rolety dzień noc w kasecie – poznaj zalety i wady tego rozwiązania

30.12.2019 12:38 | 0 komentarzy | 1 368 odsłona | red

Materiał promocyjny

W zależności od sposobu i stylu aranżacji przestrzeni okiennych wygląd każdego wnętrza może ulec całkowitej przemianie. Jednym z trendów w nowoczesnej architekturze jest całkowita rezygnacja z wykorzystania firan i zasłon na rzecz intensywniejszego doświetlenia pomieszczeń i mocniejszego zaakcentowania widoku za przeszkleniem. Takie odsłonięcie stolarki okiennej sprawia, że pokój wydaje się większy, ale jednocześnie stwarza problem z intymnością dla osób przebywających we wnętrzu. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie rolet typu dzień noc w kasecie, które pozwalają zniwelować ten problem i nie burzą modnej, minimalistycznej kompozycji.

0
Rolety dzień noc w kasecie – poznaj zalety i wady tego rozwiązania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak działa mechanizm dzień i noc?

Zainteresowanie roletami tego typu jest bardzo duże, głównie ze względu na uniwersalność tego produktu. Łączy on bowiem w sobie cechy klasycznych żaluzji z oferowanymi od lat zaciemnieniami tkaninowymi z mechanizmem łańcuszkowym. Rolety w kasecie dzień noc są umieszczone w niewielkim pojemniku, który pozwala schować rolkę i stanowi dla materiału ochronę przed kurzem. Jeśli kolor kasety jest zgodny z ramą okienną – automatycznie zwiększa estetykę całej instalacji.

Zasada działania rolet dzień noc jest bardzo prosta. Tkanina wykorzystana podczas produkcji składa się najczęściej z dwóch pasów: jasnego (częściowo transparentnego) i ciemniejszego (zaciemniającego). Całość ma określoną długość, dobieraną zależnie od wysokości okna. Podczas manipulacji mechanizmem łańcuszkowym materiał jest stopniowo uwalniany z kasety, a pasy układają się naprzemiennie. Dzięki temu można uzyskać efekt całkowitej przysłony — np. w trakcie słonecznego dnia lub w nocy — a także częściowego dostępu światła, zależnego od aktualnej konfiguracji tkaniny.

Wygodny montaż i stylowe wykończenie

Jedną z zalet rolet dzień noc w kasecie jest ich prosty montaż. Producenci stopniowo rezygnują z konieczności użycia wkrętów i wiertarki na rzecz bezinwazyjnych metod. Jedną z nich jest klejenie wprost do ramy, jednak taki sposób nie zawsze się sprawdza — klej narażony na zmieniające się warunki termiczne po pewnym czasie traci swą przyczepność. Rozwiązanie tego problemu zaoferowała firma karnix.pl, a jest nim zastosowanie systemu Click&Go. Są to dopasowane do okna wieszaki połączone z produktem, pozwalające na wygodne powieszenie rolety w czasie nieprzekraczającym jednej minuty.

Mechanizm można uzupełnić o opcjonalne prowadnice, których zadaniem jest trzymanie materiału w niewielkiej odległości od ramy okiennej, nawet podczas uchylenia skrzydła. Odpowiadają one również za wykluczenie efektu falowania tkaniny. W połączeniu ze smukłymi kasetami użytkownik otrzymuje zestaw nie tylko funkcjonalny, ale i stylowy.

Czy uniwersalność rolet może być ich wadą?

Nie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest produkt o charakterze wszechstronnym. Zastosowanie naprzemiennych pasów kreuje bardzo specyficzny rodzaj aranżacji okna, który nie każdemu przypadnie do gustu. Jednak najczęściej negatywne odczucia pojawiają się dopiero wtedy, gdy kolorystyka tkaniny jest źle dobrana. W takiej sytuacji staje się ona zbyt mocnym akcentem we wnętrzu, wprowadzając chaos i przyciągając niepotrzebnie wzrok, który powinien skupić się na innych elementach wystroju.

Jeśli rolety w kasecie dzień noc zostaną prawidłowo wybrane, to z powodzeniem powinny wpisać się w wygląd nowoczesnej przestrzeni. Co więcej, koszt ich zakupu może okazać się niższy, niż inwestycja w tradycyjne karnisze, zasłony i firany.

Materiał promocyjny